УКРАЇНА

Порошенко: Відповісти на агресивну політику РФ можна лише партнерством України і Польщі

8 липня, 2018 21:28
УКРАЇНА/Порошенко: Відповісти на агресивну політику РФ можна лише партнерством України і Польщі
Зберегти
Вигляд
Лише міцне стратегічне партнерство між Україною та Польщею може стати відповіддю агресивній політиці Росії.

Лише міцне стратегічне партнерство між Україною та Польщею може стати відповіддю агресивній політиці Росії.

Про це заявив президент Петро Порошенко під час заходів із вшанування пам'яті українців — жертв польсько-українського конфлікту 1943-1944 років, які відбулися у селищі Гончий Брід на Волині.

«Росія веде проти України та не тільки проти України, а й проти Польщі, проти усієї Європи, проти усього світу війну для того, щоб нав’язати свій «русский мир». Вони  спробували це зробити спочатку проектом «Новоросія» — Харківська народна республіка, Запорізька народна республіка, Одеська народна республіка... Ми об’єдналися і зупинили їх», — сказав Порошенко.

За його словами, окрім прямого  наступу, Росія вдається до маніпулювання питаннями спільного минулого, аби «вбити клин між польським та українським народами».

«Лише міцне стратегічне партнерство між Україною та Польщею стане найкращою потужною відповіддю агресивній політиці Кремля», — наголосив президент.

Він додав, що українсько-польський діалог на тему болісних сторінок минулого, в умовах триваючої російської агресії, «повинен бути максимально виваженим, а рішення мають бути заздалегідь та добре продуманими».

Президент додав, що історію потрібно уважно вивчати, але це повинні робити історики і науковці.

Раніше 8 липня резидент Петро Порошенко здійснив візит у село Сагринь Люблінського воєводства для відкриття меморіалу пам’яті українців, які загинули від рук так званих польських «селянських батальйонів» та підрозділів Армії Крайової у 1944 році.

Порошенко заявив, що підтримує внесення змін до польського закону «Про Інститут національної пам’яті», зокрема тієї його частини, що стосується українців.

Пов`язані новини