УКРАЇНА

Україна розраховує на перегляд «антибандерівського закону» в Польщі — Порошенко

8 липня, 2018 21:51
УКРАЇНА/Україна розраховує на перегляд «антибандерівського закону» в Польщі — Порошенко
Зберегти
Вигляд
Президент України Петро Порошенко заявив, що підтримує внесення змін до польського закону «Про Інститут національної пам’яті», зокрема тієї його частини, що стосується українців.

Президент України Петро Порошенко заявив, що підтримує внесення змін до польського закону «Про Інститут національної пам’яті», зокрема тієї його частини, що стосується українців.

Про це глава держави повідомив у селі Сагринь Люблінського воєводства під час відкриття меморіалу пам’яті українців, які загинули від рук так званих польських «селянських батальйонів» та підрозділів Армії Крайової у 1944 році.

Він наголосив, що польсько-український конфлікт у 40-х роках минулого сторіччя залишається «травмою».

«Понад 70 років тому українці стали жертвою брутальної акції, яку вчинили окремі підрозділи польського підпілля», — сказав Порошенко.

Глава держави закликав українців і поляків до взаємного прощення.

«Ми глибоко шануємо пам’ять представників польського народу, які стали жертвами трагічних подій в Україні, зокрема на Волині в 1943-44 роках», — заявив він.

Порошенко зазначив, що Україна виступає за фаховий діалог між країнами щодо подій між українцями та поляками в часи Другої Світової війни.

Він підкреслив, що цей діалог мають вести історики та науковці, а не політики, а також додав, що «здобувати на трагедії політичні дивіденди ганебно».

Президент наголосив, що протистояння Польщі та України послаблює обидві країни.

«Послаблює саме тоді, коли перед обома нашими країнами повстала спільна загроза зі сходу, коли гібридна війна, розгорнута проти України, поширюється Кремлем на всю Європу. І будь-які прояви використання будь-якими політичними силами історичної пам’яті задля підвищення своїх рейтингів є абсолютно неприйнятними», — сказав він.

Як повідомлялося, президент Польщі Анджей Дуда підписав поправки до закону про Інститут національної пам'яті, які раніше схвалив польський парламент.

Однак в силі залишилася заборона «бандерівської» ідеології. Ця норма передбачає кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів проти громадян Польщі.

З критикою цього закону виступили СШАІзраїль, Україна та Франція.

Організація з безпеки та співробітництва у Європі закликала президента Польщі Анджея Дуду ветувати закон, але він підписав його та водночас передав на розгляд до Конституційного суду.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що треба знати про «антибандерівський закон» у Польщі

Українське МЗС зазначило, що «українська тематика вкотре використовується у внутрішній політиці в Польщі, а трагічні сторінки спільного історичного минулого продовжують політизуватися», а Верховна Рада підтримала постанову про звернення до Польщі через «антибандерівський» закон.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Радикальних змін у законі про Інститут нацпам’яті Україні чекати не слід — аналітики

Пов`язані новини