Президент України Петро Порошенко заявив про намір брати участь у судовому засіданні із розгляду cправи про державну зраду Віктора Януковича.

Президент України Петро Порошенко заявив про намір брати участь у судовому засіданні із розгляду cправи про державну зраду Віктора Януковича.

Про це він заявив на церемонії відкриття виставки, присвяченій учасникам Майдану, передає Адміністрація президента.

«Зло повинно бути покаране. Це тому, вперше в українській історії, я прийняв рішення взяти участь у судовому процесі. Безпрецедентно, коли президент це особисто робить, але це справа кожного з нас», — сказав президент.

Також він наголосив на необхідності «юридично бездоганної доказової бази та неухильного дотримання всіх процесуальних норм» у справах Майдану.

«Я, звичайно ж, поділяю незадоволення суспільства темпами розслідування, і ще більше — швидкістю судових процесів.  В той же час добре усвідомлюю масштаб злочину, рівно як і необхідність юридично бездоганної доказової бази та неухильного дотримання всіх процесуальних норм», — написав президент у Twitter.

Порошенко також попросив генерального прокурора Юрія Луценка проаналізувати, чим можна організаційно допомогти Департаменту спеціальних розслідувань, який веде справу Майдану.

ДИВІТЬСЯ: Підготовка вечірнього штурму: що відбувалося на Майдані 18 лютого 2014-го (ВІДЕОРЕКОНСТРУКЦІЯ).

18 лютого 2014 року в Україні розпочався найтрагічніший етап Революції Гідності. У період 18-20 лютого 2014 року в центрі столиці загинули більше ста осіб, кілька десятків зникли безвісти, більше тисячі дістали поранень.

Усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об'єднані в одну велику «Справу Майдану», яка нараховує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 91 людини (78 мітингувальників та 13 силовиків).

 

Поділитись: