УКРАЇНА

Порошенко закликав Норвегію долучитися до кампанії задля звільнення українських заручників

6 вересня, 2018 15:05
УКРАЇНА/Порошенко закликав Норвегію долучитися до кампанії задля звільнення українських заручників
Зберегти
Вигляд
Президент Петро Порошенко закликав Норвегію долучитися до міжнародної кампанії з вимогою звільнення українських заручників на окупованому Донбасі та в російських тюрмах.

Президент Петро Порошенко закликав Норвегію долучитися до міжнародної кампанії з вимогою звільнення українських заручників на окупованому Донбасі та в російських тюрмах.

Про це повідомляє прес-служба Адміністрації президента після зустрічі Порошенка з міністеркою закордонних справ Норвегії Іне Еріксен Сьорейде.

Порошенко обговорив зі Сьорейде подальші кроки задля звільнення українських політв’язнів в Росії, зокрема, Олега Сенцова, Романа Сущенка, Володимира Балуха, кримськотатарських активістів тощо.

Дякую вам за санкції, які твердо підтримують український суверенітет. І просив би вас докласти зусиль і приєднатися до міжнародної кампанії з вимогою звільнення українських політв’язнів, які знаходяться в російських в’язницях», — заявив Порошенко.

Зі свого боку норвезька міністерка запевнила, що її країна продовжить санкції проти Росії.

«З боку Норвегії ми повністю підтримуємо ті обмежуючі заходи, які існують щодо Росії… Ми також продовжуємо координацію цих заходів в рамках ЄС і ми повністю погоджуємось з цими заходами», — сказала Сьорейде.

Раніше держсекретар США Майк Помпео обговорив з міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим питання звільнення українських політв’язнів, зокрема режисера Олега Сенцова.

Україна передала Туреччині список усіх політв’язнів Кремля, про який раніше просив президент Реджеп Ердоган та щодо якого обіцяв поговорити з Путіним.

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

 

Пов`язані новини