Україна передала Туреччині список усіх політв’язнів Кремля, про який раніше просив президент Реджеп Ердоган.

Україна передала Туреччині список усіх політв’язнів Кремля, про який раніше просив президент Реджеп Ердоган.

Про це в коментарі Громадському сказав лідер кримських татар Мустафа Джемілєв, який з цього приводу спілкувався з Ердоганом.

«Вже передали, але точну дату сказати не можу. Десь тиждень тому це було», — сказав він.

Список українською мовою передали через турецьке посольство в Україні. Пізніше Україна подасть англомовну версію, яку Туреччина також попросила.

Джемілєв додав, що Ердоган не називав жодних термінів, коли саме він говоритиме з президентом Росії Володимиром Путіним щодо звільнення українських політв’язнів.

У липні президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган попросив лідера кримських татар Мустафу Джемілєва надати йому список українських політв’язнів у російських тюрмах, з приводу яких він пообіцяв «говорити з Путіним».

Раніше лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв передав президенту Туреччини особисте послання від президента України Петра Порошенка. Про що йдеться к посланні — невідомо.

Зазначимо, що Туреччина вже допомагала Україні в питанні звільнення політв'язнів Кремля.

У жовтні 2017 року засуджених в анексованому Криму заступників глави Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова видали Туреччині.

27 жовтня 2017 року Ахтем Чийгоз та Ільмі Умеров повернулися в Україну.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Ми вдома» — кримські політв'язні Умеров і Чийгоз повернулись до України (ФОТОРЕПОРТАЖ)

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Поділитись: