ENRU

Порошенко затвердив обов'язкову відеофіксацію під час обшуків

441f90d644fd0c58e
Порошенко затвердив обов'язкову відеофіксацію під час обшуків Фото: Twiiter Петра Порошенка

Президент України Петро Порошенко підписав ухвалений раніше Радою закон про захист бізнесу

Про це Порошенко заявив під час бізнес-форуму в Києві.

Закон №7275 «Про внесення зміни до деяких законодавчих актів щодо забезпечення дотримання прав учасників кримінального провадження та інших осіб правоохоронними органами при провадженні досудового розслідування» встановлює, що обшуки відбуватимуться лише за умови обов’язкової відеофіксації. Дії та обставини проведення обшуку, які не зафіксовані на відеозаписі, не використовуватимуться як докази в суді.

Відтепер особи, у приміщенні яких проводиться обшук, матимуть право користуватися допомогою адвоката на будь-якій стадії проведення обшуку.

Також заборонять тимчасове вилучення комп’ютерної техніки. Сторону звинувачення зобов’яжуть робити копії необхідної інформації без вилучення техніки, на якій вона зберігається.

Особи, які подають заяву про скоєний злочин, матимуть право протягом 24 годин отримати відповідну виписку з Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Особи, чиї права обмежуються при розслідуванні але не мають ніякого процесуального статусу (приміром, головний бухгалтер, фінансовий директор тощо) отримають право звернутися до прокурора або слідчого судді з клопотанням перевірити дотримання розумних строків розслідування кримінального провадження.

Правоохоронці будуть зобов’язані обґрунтувати необхідність вилучення речей і документів, причому не лише оригіналів але й копій.

16 листопада Верховна Рада підтримала законопроект №7275 про захист бізнесу

8 листопада Кабмін схвалив законопроект про відео- та аудіофіксацію обшуків бізнес-структур.