УКРАЇНА

Порошенку передали на підпис сфальсифікований текст нової редакції КПК — Шабунін

9 листопада, 2017 20:32
УКРАЇНА/Порошенку передали на підпис сфальсифікований текст нової редакції КПК — Шабунін
Зберегти
Вигляд
У Верховній Раді підготували на підпис президенту Порошенку сфальсифікований текст нової редакції Кримінального процесуального кодексу без правки, за яку голосував парламент

У Верховній Раді підготували на підпис президенту Порошенку сфальсифікований текст нової редакції Кримінального процесуального кодексу без правки, за яку голосував парламент.

Про це у блозі «Української правди» написав голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

«На початку жовтня …Кодекс ухвалили з нищівною для всього кримінального слідства правкою... Вона в рази скорочувала строки досудового розслідування тяжких та корупційних злочинів. Усі правники та правозахисники назвали її абсурдною. Політики вийшли з заявами доопрацювати ці норми», — написав він.

За словами Шабуніна, далі —перший заступник профільного комітету, де пропустили ці правки, народний депутат від Народного Фронту Ємець публічно запевнив, що Рада за них не голосувала і в фінальному тексті Кодексу, який готують на підпис Президенту, їх не буде.

«Минув місяць, а фінального тексту так ніхто і не побачив. І от вчора, напередодні підпису Президентом, нові редакції Кодексів нарешті розіслали по органах держвлади – надати зауваження, якщо є. Ми отримали цей текст і бачимо, що його сфальсифікували і викинули з нього правку, за яку точно голосували народні депутати. Ми стали свідками великого злочину», — заявив Шабунін.

Він зазначив, що йдеться про норму, яка мала не дозволити генпрокурору Юрію Луценку передати розслідування справ Януковича до НАБУ.

«Це – правка N176 до розділу 4 президентського законопроекту N6232. Саме ця правка скасовувала в КПК часове обмеження у два роки на розслідування Генеральною прокуратурою корупційних справ колишніх посадовців, розпочатих до створення Антикорупційного бюро.

Вона чітко визначала, що ГПУ має закінчити слідство проти Януковичів самостійно, скільки б ще часу це не потребувало», — додав Шабунін.

Раніше повідомлялося, що до 20 листопада генеральна прокуратура України має передати близько 15 тисяч справ до Державного бюро розслідувань, яке ще не створене. Функція слідства в прокуратури цієї дати завершиться.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Пов`язані новини