Світ

Португалія спростила оформлення зміни документів для трансгендерів

13 квітня, 2018 22:04
Світ/Португалія спростила оформлення зміни документів для трансгендерів
Зберегти
Вигляд
Парламент Португалії схвалив новий закон, який полегшив процедуру зміни документів для людей, що змінили стать та ім’я.

Парламент Португалії схвалив новий закон, який полегшив процедуру зміни документів для людей, що змінили стать та ім’я.

Про це повідомляє Jornal de Noticias. 

«Це крок вперед у повазі фундаментальних прав людини», — заявила депутатка Сандра Кунья, зазначивши, що дискримінація та насильство є недопустимим в її країні.

Зазначається, що згідно закону громадяни віком від 16 років зможуть змінити свою гендерну приналежність та ім’я в документах без необхідності надавати медичний звіт. До сьогодні мінімальний вік становив 18 років, а медичний звіт був обов’язковим.

Для осіб віком від 16 до 18 років зміна гендерної приналежності у документах повинна бути схвалена їхніми батьками чи законними представниками.

Нагадаємо, 13 квітня парламент Хорватії ратифікував Стамбульську конвенцію про запобігання та боротьбу з насильством щодо жінок, ухвалити цей документ.

24 березня президент США Дональд Трамп підписав документ, яким заборонив трансгендерам вступати на службу в армію. 

Раніше в Уругваї вперше в історії країни сенатором стала жінка-трансгендер.

Пов`язані новини
Світ
30 жовтня 2018
«У Білорусі немає ніяких сексуальних меншин»: екс-глава МЗС Польщі у мемуарах згадав діалог із Лукашенком
Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявляв, що у Білорусі «немає ніяких сексуальних меншин». Про це у своїх мемуарах написав екс-глава Міністерства закордонних справ Польщі Радослав Сікорський, передає «Белсат». Зустріч Олександра Лукашенка і Радослава Сікорського відбулася напередодні президентських виборів 2010 року. У зустрічі також брав участь колишній міністр закордонних справ Німеччини Ґідде Вестервелле. Вестервелле — відкритий гей. Тоді, згадує Сікорський, між ними та Лукашенком відбувся такий діалог: «Наша європейськість побудована не тільки на толерантному ставленні до національних меншин, а й до сексуальних меншин, — цитує сам себе Сікорський. — Лукашенко подивився на мене як на божевільного, і витримавши паузу, з подивом сказав: «Але у нас в Білорусі немає ніяких сексуальних меншин». Польська і німецька делегації переглядаються, і вже всі, хто сидить за столом, відчувають себе божевільними, але я вирішую продовжувати тему і звертаюся до нього, як до пацієнта: «Пане президенте, я розумію, що Білорусь має свою специфіку. Але гіпотетично, якщо такі меншини з'являться, то ви будете ставитися до них толерантно?» Лукашенко дивиться то на мене, то на Вестервелле (екс-глава МЗС Німеччини), і посміхаючись каже:
Перевірено
Зберегти