Порушили політику «єдиного голосу»: очільник Нацбанку пояснив, чому його заступники отримали догану

Глава Національного банку Кирило Шевченко підтвердив, що догани його заступникам і членам правління Катерині Рожковій та Дмитру Сологобу оголосили через недотримання політики спільної комунікації.

Про це він заявив в інтерв'ю «Дзеркалу тижня».

За словами Шевченка, у Нацбанку є стратегія комунікацій, яку обов'язково мають дотримуватися всі працівники установи. Одним з принципів цієї стратегії він назвав політику «єдиного голосу».

«Це означає, що ми як команда однодумців у НБУ маємо дотримуватися єдиної позиції, уникаємо розбіжностей комунікаціях. Адже неузгодженість у комунікаціях членів однієї команди формує в учасників ринку неправильні очікування, а відповідно і не сприяє побудові довіри до дій центрального банку», — сказав глава НБУ.

Він запевнив, що догану винесли через порушення внутрішніх процедур, а не політичний тиск.

На догану Рожковій та Сологубу відреагували у представництві МВФ в Україні. Там закликали дотримуватися принципів управління Національним банком України, бо це підсилює довіру до НБУ як до незалежного органу

Що сталося?

5 жовтня члени Ради Національного банку України оголосили догану заступникам голови НБУ і членам правління Катерині Рожковій та Дмитру Сологубу. Вони це єдині члени правління НБУ, які залишилися від команди колишнього голови Якова Смолія після його звільнення.

Член Ради НБУ Василь Горбаль казав, що причиною стали нещодавні заяви Рожкової та Сологуба в медіа. Але не вказував, які саме.

Катерина Рожкова вважає, що приводом для догани став їхній із Сологубом коментар для матеріалу KyivPost. У ньому заступники голови НБУ заявили, що деякі члени Ради Нацбанку хотіли б їхнього звільнення, але при цьому вони зауважували, що колегіальний процес ухвалення рішень НБУ досить сильний, щоб протистояти тиску.

Що було раніше?

На початку липня 2020 року Верховна Рада звільнила Якова Смолія з посади голови Національного банку України. Під час свого виступу Смолій нагадав, що ухвалив таке рішення через систематичний політичний тиск, який здійснювався на НБУ протягом тривалого часу.

Новим очільником Національного банку став Кирило Шевченко. Наприкінці липня Рада НБУ звільнила Сергія Холода з посади заступника голови НБУ, що фактично дало тоді новому очільнику Кирилу Шевченку карт-бланш в ухваленні рішень, бо він має право вирішального голосу.

У серпні з НБУ пішов ще один член команди Смолія Роман Борисенко. Таким чином, залишилися лише Катерина Рожкова й Дмитро Сологуб.