УКРАЇНА

Найєм: Посада голови Нацполіції — це маленька Голгофа

15 листопада, 2016 09:28
УКРАЇНА/Найєм: Посада голови Нацполіції — це маленька Голгофа
Зберегти
Вигляд
Наступнику Хатії Деканоідзе буде набагато важче. На нового голову Нацполіції бажають мати вплив як міністр внутрішніх справ, так і президент, і парламентські фракції.

Посада голови Національної поліції це маленька Голгофа — наступнику Хатії Деканоідзе буде набагато важче. Про це розповів у ефірі Громадського народний депутат України і член колегії МВС Мустафа Найєм.

За переконанням Найєма, на нового голову Нацполіції бажають мати вплив як міністр внутрішніх справ, так і президент, і парламентські фракції. Саме тому важливо провести конкурсне обрання нового керівника.

«Ми маємо передбачити механізми, щоб убезпечити від згортання реформ, які були в міністерстві до того. Не формально, а по духу, і продовжувати їх впровадження», — зазначив депутат.

Він підкреслив, що згідно за законом з 1 січня 2017 року встановлюються нові, більш вимогливі критерії для голови Нацполіції, а до того ще є час обрати керівника зі сторони.

«Має бути створений і проведений прозорий, відкритий конкурс на нового голову Національної поліції. Згідно діючого законодавства,у нас є півтора місяця, протягом якого головою може стати людина зі сторони, а не з системи», — переконаний Найєм.

За його словами, зараз на конкурс ще можуть подаватися люди, в яких є загальні критерії на посаду голови. В цих людей має бути 10 років стажу і 5 років стажу у керівних органах.

Найєм також вивсловив переконання, що нинішній виконуючий обов'язки голови Нацполіції Вадим Троян має якнайскоріше бути затверджений на посаді, або замінений іншим керівником.

«Голова Нацполіція не може залишитися з приставкою «і.о.». Це дуже велика відповідальність і дуже урізані повноваження. Це сигнал для системи: якшо людина не має посади, це означає, що вона може бути замінена в будь-який час. Всі рішення, кадрові призначення можуть бути нестабільними», — запевнив депутат.

Він переконаний, що назначення на посаді із контрактом на 5 років це те, що може убезпечити голову Нацполіції від політичного тиску.

«Новий голова захищатиме безпеку наступних парламентських виборів. Це дуже важливо пам'ятати. Нема ніяких сумнівів, що йдуть великі торги за цю посаду. Новий голова має бути призначений якнайскоріше», — переконаний Найєм.

Він також зазначив, що не впевнений у тому, чи буде перший заступник Хатії Деканоїдзе Вадим Троян, близький до «Азову», компетентним і незалежним керівником поліції.

«Він зайняв цю посаду нещодавно, тому сказати про якісь результати важко. Вадим сам має звітувати, якщо цього потребує суспільство», — підкреслив Найєм.

Раніше повідомлялося, що Мустафа Найєм вважає основною причиною відставки голови Нацполіції Хатії Деканоідзе політичний тиск.

Нагадаємо, 14 листопада голова Деканоідзе заявила про відставку.

Пов`язані новини