Заступник начальника одного з відділів карного розшуку Києва Михайло Швалюк
Фото:

«Слідство.інфо»

Посадовець карного розшуку поліції Михайло Швалюк системно контактував з організованою групою, що займалася квартирними аферами в столиці.

Про це йдеться у розслідуванні «Слідства.інфо» «Місто вкрадених квартир».

Вказане угруповання переважно захоплювало квартири померлих, які не мали спадкоємців, або житло самотніх людей з алкогольною залежністю. За підрахунками журналістів, за кілька років вони заволоділи нерухомістю вартістю близько 3 мільйонів доларів.

Восени 2018 року працівники СБУ і прокуратури затримали членів угруповання. Автори журналістського розслідування отримали документ від правоохоронців, в якому йдеться, що Швалюк міг керувати цією групою.

Цю інформацію перевіряла внутрішня безпека поліції, проте переконливих доказів причетності Швалюка вона поки не знайшла.

«Журналісти з власних джерел отримали перелік телефонних з’єднань Швалюка й дізналися, що він контактував щонайменше з одним членом шахрайської групи — нотаріусом Олександром Шупенею. Той незаконно переоформив понад 70 квартир, стверджують прокурори. Як з’ясували журналісти, поліцейський щонайменше шість разів зідзвонювався із самим підозрюваним Шупенею після його затримання, та ще двічі — з його рідним братом», — йдеться у розслідуванні.

Ще раніше Швалюка вже перевіряли на причетність до квартирних афер — у 2016 році до його кабінету прийшли з обшуками працівники внутрішньої безпеки і ГПУ. Вони знайшли в сейфі 104 тисячі доларів.

За версією слідства, Швалюк збирав для зловмисників інформацію про квартири, які можна захопити. Представник подібного злочинного «бізнесу», з яким поговорили журналісти, підтвердив, що інформацію про «підходяще» житло зловмисники можуть отримати лише від правоохоронців.

Сам Швалюк запевняє, що не причетний до жодного шахрайства з житлом. Щодо знайдених грошей він заявив, що більшість з них належать його батькам, а частина — йому.

«Це за все життя. Хобі в них (у батьків — ред.) таке було — збирали гроші», — сказав він.

У підсумку слідчі оголосили Швалюку підозру тільки в незаконному збагаченні, а пізніше всі претензії щодо походження грошей зняли і повернули їх поліцейському. Наразі Швалюк продовжує працювати заступником начальника одного з відділів карного розшуку Києва.

Нагадаємо, у розслідуванні «Слідства.інфо» також йдеться про причетність іншого заступника начальника одного з відділів київської поліції Олександра Білика до силових захоплень житла киян.

Поділитись: