Підозрювані у справі Майдану посадовці поліції контактували з керівниками Беркуту та іншими правоохоронцями, які виконували накази влади, що спричинили злочини проти Майдану.

Підозрювані у справі Майдану посадовці Нацполіції контактували з керівниками Беркуту та іншими правоохоронцями, які виконували накази влади щодо злочинів проти Майдану.

Про це начальник з управління спецрозслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк заявив на брифінгу.

Зокрема, він навів докази телефонних з'єднань екс-посадовців МВС та чинних посадовців Нацполіції, підозрюваних у справі Майдану.

«Телефонні з’єднання Серединського — йому інкримінується координація 7 підрозділів Беркуту, він сприяв тому, що Беркут виконував накази, які призвели до побиття протестувальнків, що спричинило тяжкі травми та вбивства», — сказав Горбатюк.

«Бабич — підозрюється у координації з 3 підрозділами Беркуту. Ці контакти були визначені під час активних подій на Майдані, під час застосування Беркутом сили проти протестувальників», — сказа він.

За його словами, Бабич активно контактував із 9 командирами регіональних підрозділів Беркуту, які були нам місці подій.

«У ніч штурму Майдану Серединський зідзвонювався з 6 підрозділами беркуту, які здійснювали штурм Майдну », — додав Горбатюк.

«Телефонні з'єднання Поготова — він був у контакті і з ДАІ, і з керівництвом МВС у Києві і з представниками управління громадської безпеки у Києві», — наголосив Горбатюк.

Всі контакти здійснювались для« досягнення незаконних завдань, які керівництво ставило перед правоохоронними органами», заявив Горбатюк.

29 вересня ГПУ повідомила про підозру 3 колишнім посадовцям МВС України у злочинах проти майданівців. З'ясувалось, що 2 з посадовців на даний час займають керівні посади в Нацполіції. Однак суд відмовився розглядати обрання їм запобіжного заходу.

Прокуратура клопотала про арешт Сергію Поготову, який у часи Майдану обіймав посаду заступника начальника департаменту громадської безпеки МВС. На даний час не працює у правоохоронних органах.

Також прокурори клопотали про арешт Ігору Бабичу, який працює начальником департаменту превентивної діяльності НПУ, а під час Майдану був головним інспектором відділу організації служби конвойних підрозділів. Його підозрюють у координації дій спецпідрозділів.

Третій підозрюваний — Анатолій Серединський. Він у 2014 році обіймав посаду начальника відділу служби управління організації конвойних підрозділів департаменту громадської безпеки МВС. Його підозрюють у координації дій спецпідрозділів та їх заохоченні.

Наголосимо, що до суду захищати підозрюваних прибув Олександр Фацевич, заступник глави Національної поліції.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 9,5 тисяч свідків та один засуджений — що ми знаємо про «Справу Майдану»

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile