Посли країн G7 візьмуть участь у моніторингу скандальної реформи містобудування
Посли країн «Великої сімки» висловили готовність брати участь у моніторингу реформи містобудування.
Про це йдеться у спільній заяві щодо виконання реформи та створення моніторингової групи.
«Послам G7 було цікаво почути про реалізацію реформи містобудування, яку ми продовжимо моніторити. При виконанні реформи важливо зберегти повноваження місцевих громад» — сказано в заяві.
Як розповіла голова партії «Слуга народу» Олена Шуляк, це стосується подальшої імплементації законопроєкту 5655, який змінить принципи роботи будівельної галузі.
Раніше міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков запросив представників країн G7 та представників профільних асоціацій, бізнесу, антикорупційних організацій до створення моніторингової групи, яка контролюватиме хід упровадження реформи.
Чому законопроєкт став скандальним?
Законопроєкт 5655 стурбував громадських активістів, архітекторів та мерів міст.
Критики закону вказують, що відтепер замовник будівництва зможе самостійно обрати орган містобудівного контролю. На думку мерів, це нівелює контроль міст над будівництвом і фактично легалізує самовільну забудову.
Проти виступили мери Києва, Львова, Хмельницького, Тернополя, Рівного, Вінниці, Житомира, Дніпра, Івано-Франківська, Миколаєва, Луцька, Черкас та ще низки міст.
Вони також заявляють, що будівельникам «буде дозволено створити приватний орган контролю містобудівної діяльності без жодного впливу держави чи місцевого самоврядування».
Петиція до президента Володимира Зеленського з закликом накласти вето на законопроєкт за два дні набрала понад 25 тисяч необхідних для розгляду підписів.
Також деякі критики законопроєкту поскаржилися на тиск із боку його ініціаторів. Так, раніше військовий та член партії «Народовладдя» Олег Симороз, який втратив дві ноги на Донбасі та перебуває в Київському військовому шпиталі, розповів, що очільниця «Слуги Народу» Олена Шуляк «увірвалася до нього, щоб з’ясовувати стосунки» через критику законопроєкту №5655.
Після цього народна депутатка від «Слуги Народу» та заступниця голови однойменної фракції Галина Янченко написала заяву про вихід із партії. Згодом Шкуляк попросила вибачення в пораненого бійця.
Що кажуть законотворці?
Олена Шкуляк упевнена, що законопроєкт «дасть старт масштабній відбудові країни».
«Після ухвалення законопроєкту №5655 у руках місцевої влади будуть усі необхідні інструменти, щоб протидіяти хаотичній забудові та незаконному будівництву — аж до демонтажу незаконних об’єктів без рішення суду», — зазначила вона.
Шуляк вважає, що очільники великих міст проти законопроєкту, бо «реформа зобов’язує моніторити незаконні забудови», а це проблема для «тих, хто любить швидко і нечесно заробляти гроші».
- Поділитися: