Посли країн-членів Євросоюзу в межах комітету постійних представників підтримали рішення продовжити санкції проти Росії за анексію Криму ще на рік — до червня 2020 року.

Відповідне рішення ухвалили під час засідання комітету 12 червня, передає «Інтерфакс-Україна».

Відповідне рішення ще має затвердити Рада ЄС. За даними кореспондента «Радіо Свобода» у Раді ЄС Рікарда Йозвяка, розгляд цього питання має відбутися 20 червня.

Окрім власне продовження санкцій проти Росії, у ЄС пропонують розширити їх через рішення Росії видавати свої паспорти мешканцям окупованого Донбасу. Щодо розширення санкцій очікуються дискусії.

Нагадаємо, що за даними Bloomberg, санкції Заходу коштували Росії 6% ВВП.

Перші санкції проти РФ за анексію Криму та війну на Донбасі США запровадили у 2014-му. Обмеження торкнулися ключових секторів російської економіки. Під санкції потрапили «Роснафта», газова компанія «Новатек», державні Зовнішекономбанк і Газпромбанк, а також підприємства російського оборонно-промислового комплексу.

16 березня 2014 року на території Автономної Республіки Крим провели невизнаний світовою спільнотою референдум про статус півострова. Президент Росії Володимир Путін 18 березня 2014 року оголосив про «включення Криму до складу РФ» — таким чином Росія анексувала український півострів. Україна, Європейський союз та Сполучені Штати не визнали результати голосування на так званому «референдумі».

Поділитись: