УКРАЇНА

Посли G7 закликали українську владу провести виборчу реформу

16 листопада, 2017 08:03
УКРАЇНА/Посли G7 закликали українську владу провести виборчу реформу
Зберегти
Вигляд
Посли країн G7 в Україні закликали до оновлення цьогоріч складу Центральної виборчої комісії шляхом призначення членів ЦВК на 13 посад, термін перебування на яких вичерпано.

Посли країн G7 в Україні закликали до оновлення цьогоріч складу Центральної виборчої комісії шляхом призначення членів ЦВК на 13 посад, термін перебування на яких вичерпано.

Відповідна заява оприлюднена на сайті посольства Італії в Києві.

«Це дозволить створити політично збалансовану виборчу комісію з потужними довготривалими повноваженнями, працювати за підтримки осучасненого механізму організації виборчого процесу. Впевнені, що виборчі реформи, здійснювані з дотриманням відповідних міжнародних зобов'язань і стандартів, є ключовою запорукою повноцінної реалізації потенціалу України», — ідеться в заяві.

У заяві також вітається ухвалення парламентом в першому читанні проекту Виборчого кодексу.

Зазначається, що виборчу реформу необхідно провести цьогоріч, щоб забезпечити, щонайменше, рік для її впровадження перед виборами 2019 року.

«До другого читання ще залишається простір для прозорого, всеосяжного і консультативного процесу, який повинен забезпечити подальше зміцнення демократичного представництва, в тому числі — через дієві санкції за порушення норм виборчого законодавства та неналежне використання державних ресурсів, з метою розширення політичної участі і представництва вразливих спільнот і меншин, в тому числі жінок і внутрішньо переміщених осіб, а також для того, щоб прискорити реформу політичного фінансування», — йдеться в заяві.

7 листопада депутати у першому читанні ухвалили проект виборчого кодексу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Новий виборчий кодекс: як обиратимуть народних депутатів

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Пов`язані новини