УКРАЇНА

Посли ЄС погодили домовленість щодо додаткових торгових преференції для України

28 червня, 2017 19:05
УКРАЇНА/Посли ЄС погодили домовленість щодо додаткових торгових преференції для України
Зберегти
Вигляд
Комітет постійних представників країн ЄС (Coreper) схвалив у середу 28 червня угоду, досягнуту між головуванням Ради ЄС і Європарламентом щодо тимчасових автономних торгових заходів для України.

Комітет постійних представників країн ЄС (Coreper) схвалив у середу 28 червня угоду, досягнуту між Радою Євросоюзу і Європарламентом щодо тимчасових автономних торгових заходів для України.

Про це повідомляється на сайті Комітету постійних представників ЄС.

«Ці заходи — це жест відчутної відчутної політичної та економічної підтримки України з нашого боку. З огляду на складну ситуацію, з якою зіткнулась Україна в даний час, ми сподіваємося на якнайшвидшу реалізацію цього положення», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що домовленість про торгові преференції направлена на «поліпшення доступу українських експортерів на ринок ЄС з урахуванням складної економічної ситуації та економічних реформ, початих Україною».

«Вона доповнює положення про торгівлю, вже введені відповідно до угоди про асоціацію між ЄС і Україною, підписаного в 2014 році», — йдеться у повідомленні.

Заходи, які пропонується ввести на 3-річний період, включатимуть:

- додаткові імпортні квоти за нульовим тарифом для сільськогосподарських продуктів;

- повне зняття імпортних мит на кілька промислових товарів, таких як добрива, барвники, пігменти та інші фарбники, взуття, мідь, алюміній, а також обладнання для телебачення і звукозапису.

Зазначається, що надання ЄС додаткових преференцій в торгівлі дали б українському бізнесу додаткові переваги в рамках зони вільної торгівлі.

Остаточно рішення щодо запровадження квот для України має бути затверджено Європарламентом на пленарному засіданні у липні.

Нагадаємо, Верховна Рада звернулася до Європейського парламенту із закликом ввести додаткові торгові преференції для українських товарів 21 червня.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини