УКРАЇНА

Посол Канади назвав дискримінаційною заборону Львівської ОДА на роскультпродукт

20 вересня, 2018 15:24
УКРАЇНА/Посол Канади назвав дискримінаційною заборону Львівської ОДА на роскультпродукт
Зберегти
Вигляд
Посол Канади в Україні Роман Ващук назвав дискримінаційним рішення Львівської облдержадміністрації про заборону на публічне використання російськомовного культурного продукту.

Посол Канади в Україні Роман Ващук назвав дискримінаційним рішення Львівської облдержадміністрації про заборону на публічне використання російськомовного культурного продукту.

Про це посол написав у своєму Twitter.

Він зазначив, що рішення упереджене, дискримінайційне та «просто дурниця».

«Заборона Львівської області, як це сформульовано, є упередженою, дискримінаційною, і це просто просто дурниця. І я кажу це як діаспорний носій української мови та послідовний борець за позитивні дії щодо культурних продуктів цією мовою, а також за різноманіття», —  написав Ващук.

19 вересня Львівська обласна рада ввела мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території області.

Депутат Львівської ОДА від партії «Свобода» Руслан Кошулинський повідомив Громадському, що у своєму рішенні ОДА не вказала жодних дедлайнів для створення робочої групи та інших процедур, тобто нині невідомо, коли мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту почне працювати.

Юрист Інституту політичної освіти, консультат муніципального компоненту в Антикорупційній ініціативі ЄС Тарас Случик назвав заборону на публічне використання російськомовного культурного продукту на Львівщині політичним рішенням.

Довідка: культурний продукт (культурні блага) – товари та послуги, які виробляють у процесі культурної діяльності на основі творів і служать для задоволення громадянами своїх творчих, духовних, дозвіллєвих потреб (видання, фільми, та їх демонстрація, аудіо-продукти (фонограми, аудіо-альбоми), вироби ужиткового мистецтва, театральні та циркові вистави, концерти тощо).

 

Пов`язані новини