Львівська обласна рада ввела мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території області.

Львівська обласна рада ввела мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території області.

Про це повідомляє кореспондент Громадського.

«За» відповідне рішення проголосували 57 депутатів на сесії 18 вересня.

Мораторій ввели «до моменту повного припинення окупації території України».

Для проведення роз’яснювальних робіт щодо мораторію з підприємцями створять міжвідомчу робочу групу з активістів, чиновників та правоохоронців.

Аналогічні рішення Львівська обласна рада рекомендувала прийняти органам місцевого самоврядування області.

Також депутати доручили підготувати та подати на розгляд облради звернення до Верховної Ради щодо внесення змін до законодавчих актів для введення подібного мораторію на всій території України.

Депутат Львівської ОДА Володимир Ткачик у коментарі Громадському стосовно мораторію зазначив, що «це давно вже потрібно було зробити».

«Ми повинні реагувати на ті події, які є в нашій країні. Ми повинні вже давно були відреагувати, адекватно відреагувати. Ми всі повинні різними шляхами законними боротися. І ось ці законні дії. На мою думку, вже давно треба було це зробити. От скажіть мені, що є українське в Росії?! То чому ж українці такі добрі до всіх?! І от це добро вилізає боком. Я вважаю ці дії правильними і особисто голосував «за», — сказав депутат облради Ткачик.

Довідка: культурний продукт (культурні блага) – товари та послуги, які виробляють (тиражують) у процесі культурної діяльності на основі творів і служать для задоволення громадянами своїх творчих, духовних, дозвіллєвих потреб (видання, фільми, та їх демонстрація, аудіо-продукти (фонограми, аудіо-альбоми), вироби ужиткового мистецтва, театральні та циркові вистави, концерти тощо).

8 серпня Державний комітет телебачення і радіомовлення України відмовив видавництву у ввезенні підручника, у якому стверджувалося, що Київ був столицею Росії.

30 травня Державний комітет телебачення і радіомовлення України відмовив підприємствам-постачальникам літератури у видачі дозволу на ввезення трьох книжок, що виготовлені на території Росії.

Поділитись: