Посол Нідерландів в Україні Йеннес де Мол (праворуч) та адвокатка з Криму Ліля Гемеджі, посольство Нідерландів, Київ, 5 грудня 2019 року
Фото:

Ангеліна Карякіна/hromadske

Посол Нідерландів в Україні Йеннес де Мол вручив премію «Тюльпан прав людини» правозахисникам з Криму та Одеси, церемонія відбулася у посольстві Нідерландів.

Про це повідомляє кореспондентка hromadske.

Першу премію «Тюльпан прав людини-2019» присуджено адвокатці з Криму Лілі Гемеджі. Другу премію отримає Віталій Устименко — керівник одеського осередку ГО «Автомайдан».

Ліля Гемеджі — одна з небагатьох адвокатів на півострові, які беруть участь в політично мотивованих процесах. Вона неодноразово отримувала погрози та попередження з вимогою припинити правозахисну роботу.

Віталій Устименко через свою антикорупційну діяльність зазнав нападів та ножового поранення, і змушений пересуватись з охороною.

«Тюльпан прав людини» — нагорода уряду Нідерландів, ініційована Міністерством закордонних справ королівства. З 2008 року вона щорічно присуджується правозахисникам та організаціям, що підтримують права людини на глобальному рівні.

Окрім цього, з 2018 року посольства Нідерландів у всьому світі теж вручають місцеві нагороди активістам та правозахисникам, які опиняються в небезпеці через свою роботу.

Нагадаємо, 30 листопада в Києві вручили Волонтерську премію-2019.

Поділитись: