Жінки-активістки, які займаються захистом прав людини, частіше за чоловіків-активістів зіштовхуються з насильством через свою діяльність.

Про це йдеться в доповіді Amnesty International.

«Жінки-правозахисниці потерпають від нападів через те, ким вони є та через те, чим займаються. Ризики нападів і дискримінації зростають для жінок із нацменшин, бідних, лесбійок, бісексуалок чи трансгендерів», — сказав генсек організації Кумі Найдо.

Зазначається, що жінки частіше потерпають від сексуального насильства, яке використовують для того, щоб змусити активісток замовкнути.

У 2019 році в Єгипті затримали 19-річну трансгендерну активістку Малак аль-Кашеф за участь у мирних протестах. Її звинуватили у «сприянні діяльності терористичної організації» та «неправомірному використанні соцмереж для вчинення злочину». У звіті йдеться про те, що під час перебування під вартою вона була піддана примусовому анального огляду та іншим формам сексуального насильства. Також Малак помістили до чоловічого СІЗО, попри те, що це підвищувало ризик сексуального насильства.

Згідно з доповіддю, проти правозахисниць також використовують наклепи, щоб поставити під сумнів їхню діяльність та розпалити ворожнечу.

Кумі Найдо вважає, що влада країн повинна визнавати діяльність жінок-правозахисниць ключовою для досягнення справедливості, рівності, миру та сталого розвитку.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile