Посол України в Австрії обурився через репортаж австрійського ЗМІ про Ізюм: «Дратує і тривожить»

Ексгумація тіл із місця масового поховання під Ізюмом, 16 вересня 2022 року
Ексгумація тіл із місця масового поховання під Ізюмом, 16 вересня 2022 рокуКолян Пастико / hromadske

Посол України в Австрії Василь Химинець розкритикував репортаж кореспондента австрійського телерадіомовника ORF в Україні Крістіана Вершютца про воєнні злочини росії в Ізюмі.

Про це посол написав у Twitter.

У перший день ексгумації тіл на місці масового поховання біля Ізюма журналіст Крістіан Вершютц в етері ORF розповів, що тіла загиблих у дуже поганому стані і треба дочекатися звіту патологоанатомів, які скажуть, від чого вони померли.

Він сказав, на місці знайшли ознаки можливих воєнних злочинів в окремих випадках, але багато людей загинули від артилерійських обстрілів.

«Доведеться дочекатися звітів [...] Ясно одне: без нападу росії цих жертв би не було», — сказав журналіст.

На запитання про те, яке значення для України мають розслідування цих можливих воєнних злочинів, Вершютц зазначив: на міжнародному рівні може бути спроба притягнути до відповідальності керівництво рф, але «це мало що дає». Як приклад він згадав, що досі нікого не протягли до відповідальності за збитий малазійський боїнг MH-17.

Він додав, що не можна забувати про інформаційну війну, а на ексгумацію зібралося 100 журналістів. Окрім того, журналіст згадав про Бучу, заявивши, що «тепер про неї ніхто не говорить».

У відповідь посол України зазначив, що весь світ вражений злочинами російської армії в Ізюмі і лише в ORF сумніваються.

«Факти, які шокують світ, але применшуються кореспондентом ORF. У чому причина такої релятивістської журналістики? Яка мета? Зважаючи на жертви, це [виглядає] як знущання. Образа для всіх мертвих», — пише посол.

Він також розкритикував слова Вершютца, нібито ніхто більше не згадує про Бучу.

«Ви серйозно? Про Бучу говорить весь світ. День за днем ​​приїжджають журналісти та іноземні делегації, спілкуються з тими, хто вижив, жахаються побаченого і почутого, а також звітують про розслідування російський воєнних злочинів міжнародними групами. Іншу картину реальності має лише кореспондент ORF», — пише Василь Химинець.

Що відомо про Крістіана Вершютца?

У 2019 році Служба безпеки Ураїна заборонила в’їзд австрійському журналісту Крістіану Вершютцу на рік. Тоді рішення відомства пояснили забезпечення безпеки Вершютца. Мовляв, він сам говорив про загрозу його життю в Україні і для уникнення можливих провокацій йому заборонили в'їзд.

Перед цим членкиня комітету Ради з питань свободи слова та інформаційної політики Ольга Червакова заявила, що Вершютц висвітлював війну на Донбасі, використовуючи «штампи кремлівської пропаганди». Також Червакова заявляла, посилаючись на правоохоронців, що Вершютц відвідував тимчасово окуповані території Донбасу та Криму через неконтрольовані пункти пропуску з території рф.

В Австрії заявили, що рішення СБУ є «неприпустимим актом цензури» та викликали українського посла. Вершютц звернувся до суду з позовом визнати рішення СБУ незаконним.

За даними ЗМІ, ексзаступник глави адміністрації президента України часів Януковича Андрій Портнов оголосив, що Вершютца в українських та міжнародних судах захищатиме його команда.

Врешті, того ж року СБУ скасувала заборону на в’їзд Вершютцу і вже за кілька днів він був в Україні.