Посол України в Німеччині Андрій Мельник закликав уряд ФРН запровадити ембарго на постачання російських газу і нафти у відповідь на отруєння опозиціонера Олексія Навального.

Про це Мельник заявив в інтерв’ю місцевій агенції dpa, частину з нього опублікували на сайті посольства.

Посол вважає, що замороження або навіть повна відмова від газопроводу «Північний потік-2» не буде достатньою реакцією на поведінку Росії.

Стримати агресію Москви Мельник пропонує так: запровадити щонайменше на 3 місяці ембарго на імпорт до Німеччини російського газу, нафти та іншої критично важливої для РФ сировини. Також посол закликав запровадити мораторій на інвестиції в російську економіку.

«Саме така жорстка відповідь федерального уряду Німеччини позбавила б путінський режим найважливішого джерела надходжень для продовження розпочатих Кремлем воєн та цинічного курсу на дестабілізацію і підрив підвалин всього демократичного світу», — вважає Мельник.

Чи можливо це?

Усі попередні реакції Німеччини і країн Заходу в цілому на агресію Росії свідчать, що вони не готові запроваджувати подібні найжорсткіші заходи. Навіть повномасштабні бойові дії на Донбасі не спровокували Захід на настільки рішучі кроки.

У зв’язку з цим важко уявити, що отруєння одного опозиціонера може змінити політику європейських країн та США. У випадку з Навальним найбільш серйозними заходами, які звучать в німецькому політикумі, є санкції проти «Північного потоку-2» або навіть відмова від нього. Але навіть це поки зовсім не гарантовано, а відмова від проекту маломовірна.

Детальніше про те, якою може бути реакція Заходу на отруєння Навального, читайте в матеріалі нашої Олени Куренкової:

«Новічок» для Північного потоку: чи варто чекати рішучих дій Заходу через отруєння Навального?

Поділитись: