Ви обговорювали з таксистом політику? Сперечались — за кого голосувати? І, правда, він розказував вам, що не так із цією країною? А про що таксисти говорять не з пасажирами, а між собою? Напередодні виборів таксист — це не просто водій автівки, а й «народний соціолог та політолог». Часто ще й агітатор за того чи іншого кандидата.

Щоб зрозуміти, що таксисти насправді думають про кандидатів у президенти, вибори та куди має рухатися країна, ми пішли на експеримент — одна зі служб таксі Києва делегувала чотирьох водіїв, які обговорити ці питання між собою та із журналістом Громадського.

Наші герої доволі обережні. Розповідати про свій вік, стаж роботи та називати свої прізвища вони обачливо відмовились. Та й відверто говорити, за кого саме вони будуть голосувати, зголосились не одразу. Однак запевнили — вони досвідчені водії та відповідальні громадяни, тож на вибори підуть обов’язково.

***

Анатолій

Кандидат: поки не визначився, але точно не Володимир Зеленський

Фото:

Громадське

Ми живемо краще, ніж наші батьки. Тоді як було — прийшов до профкому і кажеш: «Хочу кольоровий телевізор». А тобі відповідають: «Немає». Треба просити бригадира, щоб він пішов замість тебе, сказав, що ти добрий слюсар і що тобі таки треба телевізор. Зараз я кажу своєму внуку: так, зараз бардак, але я сподіваюся, що за 20 років ти будеш жити хоча б як у Польщі. Альтернативи Європі немає. Але треба визначитися з тим, що ми маємо на увазі під «рухом до ЄС». От у мене є власна квартира, я ж не приходжу до сусіда і не кажу: «Все, тепер буду жити в тебе». Так не можна. Прийшов ти до сусіда, побачив, що у нього лампочки LED і лічильник на воду, а в тебе лампа розжарювання і тече з унітазу. У тебе вдома Європа має бути, от коли ти теж поставив собі лампи LED та замінив прокладку, тоді можна йти до сусіда і казати, що ми тепер разом. Треба ламати стереотип, що НАТО — агресивний військовий блок. Пояснювати, що це як у селі — три-чотири найкремезніші хлопці домовилися, що якщо з сусіднього села хтось прийде за їхніми дівчатами, то вони по першому свисту просто виходять «на розмову», по другому — б’ють морди. Оце — НАТО. Але ці хлопці не грабують сусідів і не знімають у них електропровід. Сьогодні для мене Юлія Тимошенко більш «залізна» людина, ніж Анатолій Гриценко. В нього немає того «стрижня», який дозволяє повести за собою людей. Я бачу в ній лідера, навколо якого усе крутиться. Але за кого точно голосувати, ще не вирішив. Я взагалі вважаю, що Україні потрібен свій Данко, який би вирвав сердце і сказав: «От поки воно горить, пішли зі мною вперед». Зеленський виходить на поле бою один, без команди, непідготовлений. Навіть якщо він виграє, його порвуть ще до парламентських виборів. Його просто «порвуть».

***

Віталій

Кандидат: Володимир Зеленський

Фото:

Громадське

Колись давно ми із сім’єю на Новий рік могли запланувати, що у травні поїдемо на море, і це коштуватиме ось таку суму грошей. А зараз я не можу сказати, що буде наступного дня. Чи зможу я поїхати до бабусі в село. Зараз стало більше бардаку. Я свого часу три роки провчився у Норвегії, тому знаю, як воно там, і у принципі не проти, щоб ми були членом Європейського союзу. Ви були в Росії? Тоді ви бачили, що там у ста кілометрах від Москви та Петербургу. До 2014-го я б, напевно, сказав, що у НАТО нам не потрібно, але тепер так не скажу. Юлію Тимошенко президентом не уявляю — боюсь жінку при владі в сьогоднішній Україні. Мій кандидат — Зеленський. Хочу подивитись, як він буде їздити на роботу велосипедом.

***

Олег

Кандидат: не визначився, але точно не Порошенко

Фото:

Громадське

Треба розігнати цих «бабусь» та «дідусів», у яких за 20 років вже все відпрацьовано, і які знають, як розікрасти цю країну далі. На інаугурації нового президента оточити і сказати: «Давай виконуй обіцянки!». Точно не буду голосувати за Порошенка. Як я можу голосувати за президента, при якому я став жити гірше?

***

Олександр

Кандидат: Володимир Зеленський

Фото:

Громадське

Альтернативи Європі немає, але до НАТО вступати не можна, вони таки агресивні. З Росією треба миритись, але зрозуміло, що Вова (Володимир Путін — ред.) не хоче віддавати нікому шмат землі, який вважає своїм. Зрозуміло, що він не хоче, щоб ми вступили до ЄС, але з Росією маємо справитись самі. Ми же шибайголови, нікого не боїмось, тому впораємось і без НАТО.

Фото:

Громадське

Поділитись: