УКРАЇНА

Повернення Україні майна екс-чиновників залежитиме від ДБР — голова агентства розшуку активів

15 грудня, 2016 20:40
УКРАЇНА/Повернення Україні майна екс-чиновників залежитиме від ДБР — голова агентства розшуку активів
Зберегти
Вигляд
Нове національне агентство з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів не буде самостійно визначати осіб, активи яких мають бути розслідувані. Водночас, може скластися ситуація, коли і від правоохоронців не буде звернень до агентства.

Нове національне агентство з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів не буде самостійно визначати осіб, активи яких мають бути розслідувані. Водночас, може скластися ситуація, коли і від правоохоронців не буде звернень до агентства.

Про це Громадському повідомив новопризначений голова Національного агентства з питань повернення активів Антон Янчук. 

В такому разі, за його словами, до правоохоронних органів мають поставити питання представники ще не створеного Державного бюро розслідувань.

«Ми не застраховані від ситуації, коли незважаючи на створення агентства, наявність в майбутньому інструментів для пошуку, так станеться, що не буде жодного запиту від правоохоронних органів. Але це свідчитиме про наявність питань до правоохоронних органів, коли за наявності підстав для того, щоб ставити задачі агентству по пошуку — вони цього робити не будуть. У цьому разі варто зазначити, що в Україні створюється ще один спеціальний орган Державне бюро розслідувань, яке якраз доглядатиме за дотриманням законності правоохоронними органами», — сказав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто контролюватиме Держбюро розслідувань?

За словами Янчука, в тому разі, якщо відповідне бюро з рештою виявить, що, наприклад правоохоронний орган мав підстави для того, щоб звернутися до Нацагентства з пошуку активів, але з якихось причин не зробив цього — «відповідно це вже буде предмет комунікацій ДБР і правоохоронців».

«Таким чином, забезпечується, в теорії, певна система стримувань та противаг. Але навіть у Європі ці агентства не наділені власною дискрецією вирішувати що їм шукати, що не шукати. Його логіка в тому, що це все-таки сервісний та допоміжний орган для правоохоронних органів. Якщо ж їх наділити самостійною функцією вирішувати що шукати, а що не шукати — вони тим самим будуть підміняти правоохоронні органи та дублювати їх функціонал», — додав голова нового агентства.

Янчук додав, що агентство розпочне роботу  навесні 2017 року, коли з’явиться «мінімальний фаховий персонал».

Нагадаємо, заступник міністр юстиції Антон Янчук був обраний головою Агентства з управління арештованими активами 28 листопада 2016 року. 

Зазначається, що ринок арештованого майна в Україні становить близько 50 мільярдів доларів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Кому дістанеться майно корупціонерів? RE:ФОРМА»

Пов`язані новини