Радник з національної оборони і безпеки Володимира Зеленського, Іван Апаршин, заявив, що повернення Донбасу під контроль України може зайняти п'ять років. Водночас повернення Криму — це більш «віддалена перспектива».

Про це Апаршин заявив в інтерв'ю виданню «Апостроф».

За його словами, нині ситуація на Донбасі «насправді погіршилася». «Якщо на самому початку війни в 2014 році ми не мали там такого угрупування (російських, ред.) військ, то зараз вона вже там є», — заявив Апаршин.

«Сьогодні у нас дуже небезпечна ситуація. Тому новому президенту України доведеться вирішувати, що з цим робити. Наші Збройні сили здатні в повній мірі забезпечити нашу з вами безпеку. Але ви знаєте, що наші ресурси обмежені. Щодо повернення Криму і Донбасу. Якщо на сьогодні Донбас — це перспектива на п'ять років, то територія Криму — це перспектива більш віддалена», — наголосив радник Зеленського.

Водночас, він додав, що не бачить «можливості повернути наші території військовим шляхом». «Я можу спланувати військову операцію. Я знаю людей, які здатні її провести. Ми можемо виконати будь-які розрахунки аж до калібрів. Але я б не радив нікому взагалі розглядати можливість повернення наших територій шляхом проведення військової операції. Втрати будуть величезними», — пояснив Апаршин.

Раніше Апаршин заявляв, що у разі перемоги Зеленського на виборах, за п'ять років український військовослужбовець отримуватиме від однієї тисячі євро і вище.

Також Апаршин заявив, що у команді Зеленського виступають за формування професійної армії без призову та продовження співпраці з НАТО.

30 квітня Центральна виборча комісія офіційно оголосила про перемогу Володимира Зеленського на виборах президента України. Так, за результатами другого туру виборів Зеленський отримав 73,22% голосів виборців (13 541 528 людей), які взяли участь у голосуванні. Його опонент Петро Порошенко набрав 24,45% (4 522 450 людей).

Поділитись: