Повідомлення незалежних ЗМІ про можливі порушення прав людини повинні бути уважно перевірені відповідними органами.

Повідомлення незалежних ЗМІ про можливі порушення прав людини повинні бути уважно перевірені відповідними органами.

Про це у коментарі Громадському повідомив заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александр Хуг.

«Розслідування Громадського якраз говорить про такі можливі порушення», — зазначив він. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ТАЄМНИЙ ІЗОЛЯТОР СБУ — розслідування Громадського. 

Хуг наголосив, що журналісти відіграють ключову роль в інформуванні щодо фактів, які становлять суспільний інтерес, зокрема, порушення прав людини, можливість працювати для незалежних ЗМІ.

«Розслідувати та публікувати результати своїх розслідувань відповідно до міжнародного права та міжнародних зобов'язань України — без страху будь-яких переслідувань чи фізичного тиску, —це  базовий компонент демократичного суспільства», — додає представник ОБСЄ.

Він також додав, що усі заходи, передбачені Мінськими домовленостями щодо врегулювання ситуації на Донбасі, включно із обміном полонених, затриманих та заручників потребують взаємної довіри — з обох боків конфлікту.

«Цю довіру необхідно розбудовувати, а це можливо якщо заходи, до яких вдаються сторони будуть прозорі. Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ допомагає сторонам у цьому, надаючи об'єктивну інформацію, яка необхідна сторонам для розбудови довіри», — зазначив Хуг.

Розслідування Громадського про таємні тюрми СБУ підтверджує факти про їхнє існування, наведені правозахисниками, уважає виконавча директорка Amnesty International Україна Оксана Покальчук. Вона також зазначила, що незаконне утримання людей може свідчити про спробу СБУ організувати обмін полонених.

Громадське провело розслідування, яке дає підстави стверджувати, що так звані «таємні тюрми СБУ» дійсно функціонували. Про існування таємних місць утримання, зокрема, в недіючому ізоляторі Харківського управління СБУ у липні 2016-го повідомили правозахисні організації Amnesty International та Human Rights Watch. Журналісти Громадського поспілкувалися з п'ятьма особами, які стверджують, що більше року їх утримували в ізоляторі Харківського управління СБУ без суду та слідства. Служба безпеки України заперечує факт утримання людей у харківському ізоляторі СБУ.

Поділитись: