Президент Росії Володимир Путін доручив уряду створити Національну базу генетичної інформації росіян. Про це йдеться в переліку доручень глави РФ за результатами наради з питань розвитку генетичних технологій.

Створенням бази російський уряд займатиметься спільно з Національним дослідницьким центром «Курчатовський інститут». Йдеться про «інформаційно-аналітичну систему зберігання й обробки генетичних даних», яка має передбачати «формати зберігання й передачі даних, супровідні пошукові програми й програмні засоби».

Фінансування програми на створення бази генетичної інформації росіян передбачене з 2021 року. Доповісти про прогрес у її створенні Путін доручив до 1 жовтня цього року. Деталей про програму, як і про обсяги її фінансування, наразі немає.

Раніше російська служба BBC виявила під час власного розслідування, що займатися розвитком генетичних технологій у РФ буде, серед інших, Марія Воронцова, яку ЗМІ називають старшою донькою Володимира Путіна.

Зокрема, йдеться про будівництво геномних центрів за гроші російської компанії «Роснефть», один із яких розташовуватиметься біля науково-технічної долини Московського державного університету. Керує долиною наразі Катерина Тихонова — її ЗМІ називають молодшою донькою Путіна.

Поділитись: