У Національному банку не виключають відтермінування повного запровадження міжнародного стандарту номеру банківського рахунку (IBAN) в Україні.

У разі, якщо перехід на нову систему буде затримуватися у деяких банках, остаточне скасування старих банківських реквізитів можуть відкласти до 1 січня 2020 року, повідомив заступник голова НБУ Сергій Холод під час «круглого столу» з фінансових питань, передає «Інтерфакс-Україна».

«До 1 жовтня буде проведена остаточна зустріч. Якщо будуть блокуючі фактори міграції з 1 листопада на повне використання IBAN серед всієї банківської системи, включаючи казначейство, банки будуть повідомлені», — повідомив Холод.

Він зауважив, що наразі такого рішення ще не ухвалили, тому попередня постанова НБУ щодо запровадження IBAN з 1 листопада залишається чинною.

Раніше у Нацбанку повідомили, що на IBAN в Україні перейшло вже 29 банків.

5 серпня в Україні почали запроваджувати IBAN.

Номер банківського рахунку за стандартом IBAN скрадатиметься з 29 символів:

  • коду України UA (2 літери);
  • контрольного розряду (2 цифри);
  • коду банку (6 цифр);
  • самого рахунку – довжина номера рахунка не є фіксованою (до 31 жовтня 2019 року — від 5 до 14 символів, з 1 листопада 2019 року — від 5 до 19 символів).

Таким чином, у новому стандарті банківських рахунків за номером рахунку можна буде визначити банк, у якому цей рахунок відкрито.

Поділитись: