Сторонні медичні експерти, яких залучила сім'я убитого поліцейськими афроамериканця Джорджа Флойда, провели повторний розтин тіла загиблого і встановили, що чоловік помер від відсутності кровотоку в мозок.

Про це повідомив адвокат родини Флойда Бен Крамп, повідомляє The Guardian.

«Джордж помер, тому що йому потрібно було вдихнути, вдихнути повітря», — заявив адвокат.

У висновку лікарів зазначено, Джордж Флойд помер від відсутності кровотоку в мозок, що було спричинене стисненням шиї і спини. У звіті про розтин також зазначено, що Флойд, ймовірно, «помер на місці події».

Раніше ж повідомлялося, що згідно з результатами першого розтину, який проводив центр судово-медичних експертиз, Флойд не був задушений, а помер від «слабкого здоров’я у поєднанні зі стресом від затримання».

Нагадаємо:

  • 46-річний афроамериканець Джордж Флойд помер 25 травня після того, як був затриманий поліцією у Міннеаполісі, головному місті штату Міннесота. Це сталося через заяву продавця супермаркету про використання Флойдом фальшивих банкнот. Поліцейський, який затримував чоловіка, притис його шию коліном і не відпускав навіть тоді, коли затриманий говорив, що не може дихати.
  • В інтернет потрапило відео, на якому Флойд лежить на землі й кричить: «Я не можу дихати», а поліцейський тримає коліно у нього на шиї.
  • Історія Флойда спричинила хвилю протестів проти неправомірних дій поліції. Його фраза стала гаслом активістів, які протестують проти поліцейського насильства стосовно темношкірого населення США.
  • Чотирьох поліцейських, які брали участь у затриманні Флойда, звільнили, а одного з них, який безпосередньо душив чоловіка, 29 травня взяли під варту. Йому висунули звинувачення в убивстві третього ступеня тяжкості (тобто вбивство було скоєне без наміру вбити, але без поваги до людської гідності).
Поділитись: