ENRU

Позбавлена повановажень генпрокурорка Венесуели втекла до Колумбії

У Венесуелі раніше позбавлена повноважень генеральної прокурорки Луїса Ортега втекла з країни до Колумбії.

Про це повідомляє DW.

Ортега втекла разом зі своїм чоловіком, який був членом парламенту Венесуели. Сама ж екс-прокурорка критично ставилась до політики чинного президента Ніколаса Мадуро.

Зазначається, що втечу чиновників організували через підконтрольний Нідерландам карибський острів Аруба, розташований неподалік від берегів Венесуели. Звідти подружжя переправилося до Колумбії приватним літаком.

Ортегу позбавили повноважень 5 серпня рішенням обраної за ініціативи президента Мадуро конституційної асамблеї Венесуели. Верховний суд країни видав також ордер на арешт її чоловіка.

Перебуваючи на посаді генпрокурорки, Ортега кілька разів намагалася перешкодити створенню суперечливої конституційної асамблеї, яка має на меті переписати основний закон країни.

Нагадаємо, у травні президент Венесуели Ніколас Мадуро підписав указ про початок реформування Національної конституційної асамблеї — органу, який контролювали опозиційні до президента партії.

Асамблею реформували за допомогою Установчих зборів, голосування щодо до них пройшло у країні 30 липня. Вибори супроводжувались протестами та сутичками. Установчі збори тепер мають повноваження розпуску Національної конституційної асамблеї.

У свою чергу, 31 липня Сполучені Штати ввели санкції проти президента Венесуели Ніколаса Мадуро.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Янукович по-латиноамериканськи: що треба знати про протести у Венесуелі.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram