Спустошені в попіл будинки, покинуті автівки й густа стіна диму. Приморський район Аттика в Греції потерпає від масштабних пожеж. Місце, яке було відпочинковим раєм для туристів, у ці дні перетворилося на справжнє пекло.

Пожежі почалися в понеділок, 23 липня. Вогонь спалахнув у прибережному селі Маті, що за 29 кілометрів від Афін. Полум'я поширюється блискавично — із лісів воно перекинулося на будинки.

Унаслідок пожежі вже загинула 81 людина, ще понад сотня вважається зниклими безвісти. Кількість постраждалих стрімко росте. Багато людей згоріли заживо — вони були заблоковані у власних будинках та автівках. Серед них багато туристів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Пожежі у Греції: щонайменше 79 загиблих

Дві лісові пожежі вийшли з-під контролю 23 липня, руйнуючи на своєму шляху будинки, автівки, та змушуючи людей тікати від вогню. Столицю країни, Афіни, накрив густий дим. Унаслідок масштабних лісових пожеж грецькому регіоні Аттіка біля Афін загинули щонайменше 79 людей Фото: EPA-EFE/YANNIS KOLESIDIS

Грецькі та європейські ЗМІ називають стихію «біблійною» — перші шпальти великих газет присвячені трагедії в Аттиці. Місцеві мешканці, яким удалося врятуватися, кажуть: не бачили такого ніколи в житті. Єдиним порятунком для багатьох стало море — люди тікають від вогню до узбережжя.

Кастос Лаганос, пенсіонер з Маті, розказує: «Полум'я переслідувало нас усю дорогу до води, пекло нам у спини, тож ми пірнули у воду. Це нагадало мені виверження вулкана в Помпеях. Я сказав: Боже мій, ми повинні бігти, аби врятувати себе. Це жахливо».

На порятунок людей підняли понад 600 рятувальників та 300 одиниць техніки. Франція, Італія, Німеччина та Польща вже відправили в Грецію літаки, пожежників і транспорт. Україна також запропонувала Греції допомогу — про це у Twitter повідомив Володимир Гройсман.

За попередньою інформацією, українців серед постраждалих немає. Однак восьмеро громадян України все ж звернулися по допомогу — їх мають евакуювати із зони лиха в безпечне місце.

Через смертельні пожежі прем'єр-міністр Греції Алексіс Ципрас оголосив триденну національну жалобу.

Чоловік серед згорілих автомобілів у прибережному селі Маті, за 29 кілометрів від Афін, Греція, 24 липня 2018 року. Унаслідок масштабних лісових пожеж грецькому регіоні Аттіка біля Афін загинули щонайменше 79 людей Фото: EPA-EFE/YANNIS KOLESIDIS

Поділитись: