Близько 9 тисяч людей евакуювали через лісові пожежі на півночі іспанського острова Гран-Канарія, третього за величиною серед Канарських островів.

Пожежі, що почалися 17 серпня біля міста Техеда, продовжують просуватися в гірській місцевості, повідомляє BBC. 

За ніч вогонь поширився з 3400 до 6000 га. Полум’я досягало 50 метрів у висоту. Зазначається, що за останній тиждень це вже третя пожежа на острові Гран-Канарія.

На пресконференції в понеділок влада назвала інцидент «безпрецедентною екологічною трагедією». За словами чиновників, подоланню пожежі перешкоджають висока температура, сильний вітер і низька вологість. 

Досі полум'я не дійшло до житлових районів і туристичних місць, але поширилося на природний парк Тамадаба, де ростуть одні з найстаріших соснових лісів острова.

На гасіння вогню направили 14 літаків і гелікоптерів, а також близько 700 пожежників, зокрема 200 військових.

У деяких районах полум'я було настільки високим, що літаки, які скидають воду, не могли там працювати. Близько 20 доріг перекриті через пожежі, пише Agencia EFE.

Консульство України в Малазі рекомендувало громадянам України тимчасово утриматися від відвідування гірських і лісових зон острова Гран-Канарія, зокрема у муніципалітетах Артенара, Гальдар та Техеда.

Авторка: Євгенія Луценко
Поділитись: