Лісові пожежі на Луганщині
Фото:

ДСНС

На Луганщині станом на 9:00 5 жовтня рятувальники продовжують гасити 2 основні осередки пожеж (один iз них локалізували). Ще 6 вже вдалося загасити.

Про це повідомляє пресслужба Державної служби з надзвичайних ситуацій.

За попередніми оцінками, загалом вогонь вже пройшов площею 20 тисяч гектарів.

До гасіння залучили понад 2,5 тисячі людей та 250 одиниць техніки. Протягом 4 жовтня авіація 146 разів скидала воду на пожежі. Загалом від початку своєї роботи там — 491 раз.

Водночас у штабі операції Об'єднаних сил повідомили, що КПВВ «Станиця Луганська», який 1 жовтня частково загорівся внаслідок лісових пожеж, 5 жовтня о 9:00 відновив свою роботу. Надалі він функціонуватиме за осіннім графіком — щоденно з 7:00 до 18:30.

Голова Луганської обласної держадміністрації Сергій Гайдай також повідомив, що у разі сильного задимлення з боку окупованих територій роботу КПВВ можуть призупиняти на кілька годин.

Що відомо про пожежі на Луганщині?

Масштабні пожежі виникли на Луганщині 30 вересня: загорілася суха трава та лісова підстилка. Через сильний вітер вогонь швидко поширювався. Унаслідок пожеж загинули 11 людей. Жителів найближчих до осередків вогню населених пунктів евакуювали.

Причини загоряння наразі невідомі. У штабі операції Об'єднаних сил заявили, що пожежі спричинили збройні провокації бойовиків. Поліція вже відкрила низку кримінальних проваджень за фактами пожеж.

Слідство перевіряє усі версії виникнення пожеж. Основні з них: обстріли бойовиків з непідконтрольної урядові території Луганської області, умисний підпал, самозагоряння трави та лісу внаслідок погодних умов, необережне поводження з вогнем.

Поділитись: