У Головного юридичного управління Апарату Верховної Ради не було зауважень до 10 чинних законодавчих актів зі 146 підписаних президентом станом на 6 лютого 2020 року — це близько 7% від загальної кількості.

Про це повідомив громадський рух ЧЕСНО.

Загалом, за його підрахунками, Управління подало 130 зауважень до 107 законодавчих актів (деякі законопроєкти мали по 2-3 юридичні висновки). Тобто позитивних висновків було приблизно 9%.

Серед цих 10 законів 6 проєктів були зареєстровані ще Верховною Радою VIII скликання, а 4 з 6 отримали позитивний висновок не з першого разу.

Як повідомили у громадському русі, на негативні висновки народні депутати та профільні комітети переважно не зважають, але бувають і винятки.

Загалом ЧЕСНО нарахував 23 позитивні висновки від Апарату Ради, 10 з яких вже стали актами, 8 — зняті з розгляду, два опрацьовує комітет, ще один (№0958) чекає на розгляд, а №0930 передали на підпис президенту.

Згідно зі ст.103 закону України «Про Регламент Верховної Ради України», законопроєкт направляють на наукову, юридичну або іншу експертизу, проведення інформаційного чи наукового дослідження.

Висновки потім мають надсилати до головного комітету для ухвалення рішень стосовно подальшої роботи. Головне юридичне управління подає свої зауваження до проєктів законів перед другим читанням.

Поділитись: