Постійна палата Третейського суду в Гаазі завершила слухання за позовом України про порушення Росією права прибережної держави у рамках Конвенцієї ООН з морського права.

Про це сказав представник суду Хуан Ігнасіо Массун, повідомляє «Дзеркало тижня».

«З цього моменту Арбітражний трибунал починає обговорення справи. Терміни прийняття арбітражного рішення не встановлені», — сказав він.

Заступниця міністра закордонних справ Олена Зеркаль написала на сторінці в Facebook, що рішення про розгляд наданих Україною доказів по суті суд ухвалить через кілька місяців.

«За кілька місяців арбітри ухвалять рішення чи будуть розглядати по суті вже подані нами докази російських порушень», — зазначила вона.

За словами Массуна, після розгляду спору суд ухвалить рішення, за яким Росія буде зобов’язана відшкодувати збитки згідно з додатком 7 Конвенції ООН з морського права.

Нагадаємо, у вересні 2016 року Україна подала до суду позов, у якому звинуватила Росію в порушенні Конвенції з морського права в українських територіальних водах у Чорному морі, Азовському морі та Керченській протоці.

У травні 2017-го відбулося перше процедурне засідання Трибуналу за Конвенцією з морського права ООН, в рамках якого створили арбітраж для розгляду спору України проти РФ. У лютому 2018-го до Постійної палати третейського суду в Гаазі подали меморандум, тобто пакет доказів того, що Росія порушує суверенні права України в Чорному та Азовському морі й у Керченській протоці, було подано 19 лютого 2018 року. Зі свого боку Росія подала до Міжнародного трибуналу свої заперечення щодо юрисдикції цієї інституції розглядати позов України проти РФ.

10 червня 2019 постійна палата Третейського суду в Гаазі почала слухати позов України проти Росії через порушення права на доступ до власних територіальних вод навколо анексованого Криму.

Поділитись: