Життя

Працівниці «Селидвугілля» припинили голодування на 10 день: жінкам виплатили частину коштів

Громадське
Життя/Працівниці «Селидвугілля» припинили голодування на 10 день: жінкам виплатили частину коштів
Зберегти
Вигляд
Працівниці державного підприємства «Селидвугілля» припинили своє голодування 11 січня через погіршення самопочуття. Жінкам вже виплатили частину коштів та пообіцяли виплатити повну суму 14-15 січня. Голодування тривало 10 днів.

Про це Громадському повідомила працівниця відділу за контролем якості вугілля на шатхі «Кураховська» (що входить до складу «Селидвугілля») Наталя Бічукіна.

Головною причиною припинення голодування стало погіршення стану здоров'я у жінок. Останніми з голодування вийшли відбірниці проб відділу технічного контролю шахти «Курахівська» Катерина Богдан та Наталя Мєднікова.

«У Каті Богдан учора був нервовий зрив», — зазначила Бічукіна.

Ще однією причиною припинення голодування є часткова виплата зарплатні: упродвож останніх днів жінкам виплатили 30% зарплатні за червень, 100% за вересень та 50% за жовтень, зазначив голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець. 

Відтак лишилася заборгованість: 50% за жовтень та повні суми за листопад і грудень. Цю частину коштів працівницям пообіцяли виплатити 14-15 січня.

Також двох представниць шахти запросили на перемовини до міністра енергетики та вугільної промисловості Ігоря Насалика. Жінки хочуть, аби в міністерстві переглянули поділ на групи для робітників: промислова та непромислова.

Працівників промислової групи фінансують за державні кошти та кошти підприємтва, натомість зарплатня непромислової групи залежить від реалізованого вугілля. Як зазначила Бічукіна, «інколи незрозуміло, куди діваються кошти з реалізації» вугілля.

Зазначимо, з 17 грудня усі працівники відокремленого підрозділу (20 людей), до складу якого входить вуглехімічна лабораторія та відділ за контролем якості вугілля шахти «Кухарівська», страйкували з вимогою виплатити зарплатню. Вони приходили на робочі місця, проте не приступають до роботи. З 11 січня працівники відновили роботу.

Пов`язані новини