Працівники муніципальної варти заблокували вхід у столичний кінотеатр «Київ» та не пускають працівників всередину.

Про це повідомляє кореспондент Громадського.

За словами працівників кінотеатру, муніципальна варта змінила усі замки. 

Працівники кінотеатру називають це рейдерським захопленням. Активіст Микола Базаркін спробував потрапити за бар'єр. Працівники муніципальної охорони його скрутили. За словами Базаркіна, його вдарили у голову та вибили зуб.

У департаменту комунальної власності Києва заявили, що культурний центр «кінотеатр «Київ» попередили про припинення оренди приміщення. Про проведення інвентаризації 7 червня департамент центр не попереджав.

Культурний центр наголошує, що це — рейдерське захоплення.

«Ми досі є балансоутримувачами, оскільки договір про передачу приміщення на баланс департаменту не підписували», — сказав представник центру.

Водночас у КП «Київкінофільм» стверджують, що балансоутримувачі це вони.

«Ми діємо на підставі наказу департаменту комунальної власності, проводимо інвентаризацію майна. Нам передали приміщення на баланс. Муніципальну охорону надало КМДА», — сказала представниця підприємства.

Представник Київської міської державної адміністрації коментувати ситуацію відмовився.

У коментарі Громадському представник культурного центру розповів, що 7 червня о 19:00 відбудеться акція протесту проти захоплення кінотеатру.

Як кажуть активісти, за дверима кінотеатру забарикадували і не випускають його керівників. Працівники поліції не можуть потрапити всередину. Правооохорнці поки коментарів не дають.

Згодом спецпідрозділ поліції затримав та вивіз невідомих осіб. Активісти припустили, що це охоронці піцерії, яка суборендує приміщення кінотеатру.

Нагадаємо, в квітні мережа «Сінема Центр» виграла конкурс на оренду комунального кінотеатру «Київ», запропонувавши орендну плату у 45 разів більше, ніж попередній орендар.

Засновниками мережі Cinema City є колишні співвласники телеканалу «1+1» Олександр Роднянський і Борис Фуксман. Мережа має 3 кінотеатри у Києві, Одесі та Тернополі, пише «Українська правда».

Як повідомляє «Детектор медіа», Фуксман заявив, що вони планують відкрити в приміщенні кінотеатру 4 додаткові зали. Нині там діє 3 зали.

У КМДА наголосили, що умови конкурсу прописані так, щоб зберегти «фестивальний та артхаусний профіль» кінотеатру. Зокрема, не менше 30% репертуару має припадати на український кінематограф. Крім того, орендар має співпрацювати з кінофестивалями та забезпечити вільний доступ до зал глядачів з інвалідністю.

Раніше київська влада повідомляла, що попередня компанія-орендар Культурний центр «Кінотеатр «Київ» платила за приміщення 47 тисяч на місяць. На новий конкурс компанія не подавала документів.

На початку січня влада Києва заявила, що може краще керувати кінотеатром «Київ»: теперішня команда комплексу не погоджується. У Департаменті комунальної власності Громадському повідомили, що оренду ТОВ «Культурний центр «Кінотеатр Київ» продовжувати не будуть.

Будівля кінотеатру «Київ» перебуває у комунальній власності міста, а з 1999 року перебувала в користуванні товариства з обмеженою відповідальністю «Культурний центр «Кінотеатр «Київ». 4 січня у товариства закінчився договір оренди.

Кінотеатр «Київ» відкрили у 1952 році — йому 66 років. З 2000 до 2002 кінотеатр реставрували. Нині він має три зали: «Червоний», «Синій» та «Сінематека».

Поділитись: