У зв’язку з внутрішніми конфліктами у Міністерстві охорони здоров'я та нещодавньою пропозицією від керівництва написати заяви на звільнення «за власним бажанням» працівники заявили про подання публічного листа до прем’єра Олексія Гончарука.

Генеральна директорка Директорату медичних послуг Оксана Сухорукова та генеральна директорка Директорату стратегічного планування та євроінтеграції Ірина Литовченко в супроводі кількох десятків працівників Міністерства заявили про подання публічного листа до прем’єра Гончарука. Лист підписали більше 40 працівників з різних Директоратів.

«Ми хочемо, щоб зупинився тиск на державних службовців, адже ми є аполітичними. Ми повинні виконувати свої обов’язки в межах законодавства, а не по бажанню якоїсь політичної партії. Ми просимо про розблокування роботи Міністерства, адже ми бачимо дуже великі загрози у зупинці медичної реформи», 一 пояснила Ірина Литовченко 

Йдеться про те, що нова команда керівництва має «розбіжності в баченні» з людьми колишньої очільниці МОЗ Уляни Супрун. Конфлікт виходить на публічний рівень, адже з боку керівництва вже пішли неправдиві новини про масштабний аудит і перевірку ефективності роботи співробітників, пояснили у директоратах. Директорки зазначили, що жодного разу не чули про аудит, допоки не побачили відповідну новину в медіа. Вони вважають, що таким чином хочуть прикрити їхнє звільнення

«Незважаючи на те, що відбувається, ми готові рухати реформу та працювати надалі», — запевнила Оксана Сухорукова, яка першою відчула політизований реальний тиск з боку нової команди МОЗ.

Вже завтра, 25 вересня, відбудеться пресконференція МОЗу. Там hromadske дізнається позицію керівництва щодо цього конфлікту.

Авторка: Аліна Шеремета
Поділитись: