Американські та кенійські вчені спільно розробили методику, яка дозволяє провести один із найпоширеніших медичних тестів — перевірку рівня гемоглобіну в крові за знімком повіки — в «домашніх» умовах, використовуючи камеру смартфона.

Про це йдеться в публікації в науковому виданні Optica.

За допомогою програмного забезпечення дослідникам вдалося перетворити вбудовану камеру смартфона на гіперспектральний зчитувач (збирає і обробляє інформацію про електромагнітний спектр), який дозволяє надійно вимірювати рівень гемоглобіну в крові.

За оцінками, точність вимірювання рівня гемоглобіну через смартфон у такий спосіб складає 90-95%.

Таке вимірювання рівня гемоглобіну в крові ґрунтується на спектроскопічному аналізі. Він визначає спектри електромагнітного випромінювання. А різний вміст гемоглобіну в крові відповідає різним спектрам.

Знахідка вчених корисна тим, що дозволяє проводити тестування без вартісного обладнання — передусім у країнах, що розвиваються. Так, за його допомогою можна швидко й дешево діагностувати анемію.

Гемоглобін є білком, який дозволяє транспортувати кисень по крові до органів і тканин людського організму. Їм він необхідний, бо забезпечує їхню життєдіяльність.

Поділитись: