Правляча партія у Німеччині Християнсько-соціальний союз (ХСС) лідирує на земельних виборах у Баварії, що відбулися в неділю, 14 жовтня. Водночас партія втрачає абсолютну більшість, пише DW з посиланням на попередні результати виборів.

За даними екзит-полів, ХСС матиме найкращий з усіх політичних сил у Баварії результат, однак  вона втрачає абсолютну більшість. Згідно з прогнозами, партія, лідером якої є міністр внутрішніх справ Горст Зеегофер, набирає близько 37 % голосів. 

На другому місці, за даними екзит-полів, опиняється «Союз-90/Зелені» — близько 18 %. Правопопулістська партія «Альтернатива для Німеччини» (АдН) здобуває, за прогнозом, майже 11 %, уперше потрапляючи до ландтагу Баварії.

«Вільні виборці» здобувають 11,5 % голосів. Водночас Соціал-демократична партія Німеччини (СДПН) отримує рекордно низький для себе результат - менше 10 %. Також здолає виборчий бар'єр і Вільна демократична партія (ВДП) — 5 %.

Голова фракції ХСС у баварському ландтазі — земельному парламенті — Томас Кройцер назвав результат своєї партії «поганим». Водночас Кройцер зазначив, що ХСС має формувати земельний уряд, оскільки зі значним відривом є «найсильнішою партією».

Також він наголосив, що чинний очільник земельного уряду Маркус Зедер буде кандидатом від ХСС на посаду прем'єр-міністра Баварії.

Нагадаємо, 14 жовтня у німецькій федеральній землі Баварія пройшли вибори, там обирали новий ландтаг — земельний парламент.

На думку оглядачів, результати виборів можуть мати негативні наслідки для коаліційного уряду Ангели Меркель, до якого входить Християнсько-демократичний союз (його очолює канцлерка), їхня сестринська партія у Баварії Християнсько-соціальний союз та німецька соціал-демократична партія.

Поділитись: