Конституційний суд визнав неконституційним право Кабінету міністрів обмежувати пільги ветеранам.

Про це повідомляє пресслужба суду.

Зокрема, суд визнав неконституційним прописане у Бюджетному кодексі обмеження пільг ветеранам. Ним уряд обмежував порядок призначення пільг і їх розміри, виходячи з фінансових ресурсів державного та місцевого бюджетів, а також бюджетів фондів соціального страхування.

Йдеться, зокрема, про пільги учасникам бойових дій, учасникам війни та особам з інвалідністю внаслідок війни.

«Обмеження або скасування пільг для ветеранів війни, осіб, на яких поширюється чинність закону № 3551, без рівноцінної їх заміни чи компенсації є порушенням зобов’язань держави щодо соціального захисту осіб, які захищали Вітчизну, та членів їхніх сімей», — йдеться у рішенні.

Там уточнили, що у разі зміни правового регулювання набуті пільги чи інші гарантії соцзахисту «повинні бути збережені із забезпеченням можливості їх реалізації».

Таким чином, КСУ постановив, що Бюджетний кодекс не можна вносити зміни до інших законів України. Рішення є обов'язковим, остаточним і не може бути оскаржене.

Нагадаємо, 24 січня 2020-го Конституційний суд визнав неконституційними положення, якими передбачили поетапне збільшення пенсійного віку для тих, хто працює на підприємствах зі шкідливими умовами.

Поділитись: