Правляча партія «Слуга народу» поки не реєструвала законопроект щодо модернізації системи пільг військовим, бо хоче спочатку обговорити всі важливі питання, заявила народна депутатка від «Слуги народу», голова комітету Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова.

Вона зазначила, що в цій темі є «недорозуміння один одного», що спочатку треба робити.

«Чи спочатку треба обговорити із суспільством, як ми маємо модернізувати цю систему пільг, аби зрозуміти, кому саме ми можемо їх надавати, а потім вносити законопроект, чи діти як попередня влада — вносити законопроект, а потом обговорювати. Так от, ми розпочали дискусію по повному циклу публічної політики. Це означає, що законопроекту наразі немає», — розповіла Третьякова в ефірі програми «Нині вже» на hromadske.

Вона пояснила, що для його появи треба спочатку обговорити цей законопроект поблоково, і коли буде розуміння, як це робити, Кабінет міністрів має ухвалити рішення щодо фінансового забезпечення цієї державної допомоги.

За словами депутатки, є пропозиції надавати допомогу від держави військовим в залежності від категорії, на які можуть розділити військових.

Вона зазначила, що зокрема консультанти з країн, які постійно приймають участь у військових конфліктах, зокрема зі США, Великої Британії, Ізраїлю, а також Хорватії, де була подібна до України ситуація, рекомендують розділяти військових на категорії в залежності від завданої ним шкоди.

«Першочергово йдеться про тих, хто отримав поранення та інвалідність», — додала Третьякова.

Вона уточнила, що коли молодий хлопець повертається із зони бойових дій і немає дітей, він здоровий, в нього немає посттравматичного синдрому, це одна категорія.

«Інша категорія, коли людина втратила кінцівки, не може сама пересуватися, у нього поранення, які потребують нагляду і догляду в родині. Родина вимушена когось зі здорових членів сім’ї відривати від роботи», — пояснила депутатка.

Вона уточнила, що від категорії залежатиме обсяг допомоги, а не пільг.

«Це проактивні дії і заходи, які першочергово інклюзивно допомагають ветерану повернутися до роботи. У країнах, що я назвала, це, наприклад, привілей для займання місця на держслужбі, допомога у започаткуванні бізнесу, держава може пропонувати освіту», — розповіла Третьякова.

Вона наголосила, що такі заходи держави повинні бути направлені на те, аби повернути ветерана у суспільство.

Раніше Третьякова наголосила, що жодні пільги військовим скасовувати не будуть, але статусу учасника бойових дій можуть позбавити учасників «військових угрупувань цивільної служби», зокрема рятувальників, прокурорів, митників.

Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що зміни до закону про статус ветеранів війни підготують до 15 листопада.

Поділитись: