Правоохоронці провели обшуки у приміщеннях Одеського морського торговельного порту та Адміністрації морських портів та їх структурних підрозділах через можливі зловживання, що завдали збитків державі.

Про це повідомляє пресслужба Офісу генерального прокурора.

Слідство вважає, що упродовж 5 років посадовці цих підприємств, імовірно, здавали в оренду наближеним до них комерційним структурам буксири державного портового флоту за значно заниженими тарифами.

«Керівництво порту затвердило для бізнесменів розцінки, які у десятки разів були нижчими від фактичних витрат, а орендні ставки не включали надбавки за роботу у вихідні, святкові дні та вночі», — повідомили у відомстві.

Водночас, як повідомляється, витрати на обслуговування, паливо та ремонт буксирів Одеський морський торговельний порт здійснював собі у збиток.

«Таким чином фірми-орендарі надавали послуги із буксирування, які раніше надавали державні підприємства та отримували від судновласників значні прибутки, які мали надходити до бюджету», — додали в Офісі генпрокурора.

Справу відкрили за ч. 2 ст. 364 (зловживання владою) Кримінального кодексу. У разі доведення вини підозрюваним загрожує ув’язнення від 5 до 8 років.

Нагадаємо, 23 січня 2020-го в Одеській обласній державній адміністрації правоохоронці провели обшуки в рамках розслідування щодо можливого привласнення та розтрати бюджетних коштів.

Поділитись: