Поліція прибула у сквот на вулиці Рейтарська 8-б у Києві 12 листопада за викликом працівниці кав’ярні «Речового доказу», яка оголосила себе новим орендарем та вимагала всіх покинути приміщення. Коли рейдерське захоплення не вдалоя, правоохоронці вилучили з кав’ярні алкоголь, бо на нього не було ліцензії.

Про це в коментарі Громадському заявив один з активістів Олексій Ковжун.

«(Народний депутат — ред.) Олесь Довгий та його друзі її підкупили, заключили з нею якийсь контракт. І вона нібито є, з її слів, офіційним орендарем, і вона вимагала, щоби ми покинули приміщення», — зазначив він.

За словами активіста, окрім поліцейських, на місці помітили ще «декілька авто з тітушками». 

«Під час всіх теревенів (це було довго), виявили, що на барі є алкоголь, на який у тієї дівчини немає ліцензії. Оскільки правоохоронці приїхали і вони зрозуміли, що силове захоплення не вийде, «тітушки» кудись поїхали, а вони, щоб дарма не їздити, вилучили у неї алкоголь і відкрили адміністративну справу за продаж алкоголю без ліцензії», — додав він.

Ковжун також наголосив, що спроба захоплення сталась під час засідання ініціативної групи «Хто замовив Катю Гандзюк?», яке проходило у сквоті.

Раніше речниця поліції Києва Оксана Блищик повідомила Громадському, що поліція прибула у сквот через повідомлення про незаконний продаж алкоголю. Вона також наголосила — жодних інших слідчих дій за вказаною адресою не проводили.

Нагадаємо, 12 листопада до сквоту «Речовий доказ» прийшла поліція — її викликала власниця кав’ярні, розташованої тут. Адвокатка дівчини (обидві відмовилися представитися — ред.) заявила, що її клієнтка написала заяву до поліції «через незаконне проникнення у приміщення, а також погрози насильницькими діями щодо власника».

Йдеться про приміщення, у якому організований сквот (захоплення приміщення без згоди власника — ред.) під назвою «Речовий доказ». Власниками будівлі є Оксана Гуляєва — сестра депутата від «Волі народу» Олеся Довгого, та Олександр Глімбовський — тесть екс-глави ДФС Романа Насірова.

У розслідуванні «Наших грошей» від 13 липня йдеться, що цю будівлю приватизували за ціною 65 доларів за квадратний метр, тоді як ринкова ціна — 2,5 тисяч доларів, бо це центр Києва. Активісти стверджують, що депутат Довгий планує знести цю будівлю і побудувати на її місці готель.

/Анастасія Блаватнік

Поділитись: