Прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та детективи Національного антикорупційного бюро завершили досудове розслідування у справі щодо колишнього першого заступника секретаря Ради національної безпеки та оборони, ексзаступника міністра оборони і директора департаменту Міноборони, яких підозрюють у завданні збитків державі на 17,44 млн грн.

Про це повідомили в пресслужбі САП.

«Матеріали кримінального провадження відкриті підозрюваним і їх захисникам для ознайомлення. Після чого обвинувальний акт буде направлений до Вищого антикорупційного суду для розгляду по суті», — йдеться у повідомленні.

Так, у САП заявили, що ексчиновник РНБО використав службове становище всупереч інтересам служби, щоб отримати неправомірну вигоду структурою, частки у статутному капіталі якої належали йому та його близьким, а саме ВАТ «Автомобільна компанія «Богдан Моторс».

Нагадаємо:

  • У лютому 2019 року програма «Наші гроші з Денисом Бігусом» випустила розслідування, у якому йдеться, що син заступника секретаря Ради національної безпеки й оборони Олега Гладковського — Ігор є учасником схем з розкрадання в оборонному комплексі України. Олег Гладковський, своєю чергою, є близьким другом п'ятого президента Петра Порошенка. За даними розслідувачів, керівництво концерну Укроборонпром знало про шахрайські оборудки й давало на них згоду.
  • За даними журналістів, через 3 основні фірми-прокладки Гладковський з «партнерами» заробили щонайменше 250 мільйонів гривень.
  • 4 березня 2019 після масових акцій протесту та перед президентськими виборами Порошенко звільнив Гладковського. У липні 2019 року Гладковський знову очолив корпорацію «Богдан», президентом якої він був з моменту її створення у 2005 році й до призначення на держслужбу.
  • 17 жовтня 2019 року Гладковський намагався виїхати з України. Однак його не випустили й невдовзі затримали в ресторані, куди він поїхав з аеропорту.
  • 18 жовтня Гладковському оголосили про підозру у недостовірному декларуванні та у зловживанні владою і службовим становищем задля отримання неправомірної вигоди компанією «Богдан Моторс», власником якої він є.
  • За версією слідства, Гладковський забезпечив включення до державного оборонного замовлення та подальшу закупівлю за державний кошт вантажних автомобілів МАЗ 6317 (Богдан 6317) за завищеними цінами у дочірнього підприємства «Автоскладальний завод №2», що входить до складу «Богдан Моторс». Як наслідок, держава зазнала збитків на понад 10,62 млн гривень.
  • Крім того з’ясувалося, що Гладковський не задекларував доходи дружини, отримані нею від здачі в оренду елітної нерухомості в центрі столиці, а саме 54 тисяч доларів (за 2016 рік), 63 тисячі доларів (за 2017 рік) та 47,5 тисяч доларів США (за 2018 рік).
  • Водночас про розкрадання в оборонній сфері, якими й став відомий Гладковський, у підозрі не йшлося.
Поділитись: