Правоохоронні органи мали б звертати увагу на «ботоферми», бо вони працюють на «чорному ринку», вважає журналістка та співавторка фільму «Я-бот» Євгенія Моторевська.

«Коли наш агент прийшов на «ботоферму», йому одразу сказали, що зарпалата «в конверті». Одна людина отримує 9 тисяч гривень на місяць. Якщо там працює близько 40 тисяч людей, ми можемо порахувати, скільки йде лише на зарплати», — сказала Моторевська в ефірі програми «Нині вже» на hromadske.

Вона додала, що у «Слідство.Інфо» вже є партнери-юристи, які готові спробувати просувати питання щодо «чорного ринку ботоферм».

Нагадаємо, «Слідство.Інфо» та hromadske презентували фільм-розслідування про «ботоферми». Редакція «Слідства.Інфо» відправила свого колегу працювати під прикриттям на одну з таких ботоферм. 

Виявилося, що сумнівними послугами ботів користуються ледь не всі політики, навіть ті, кого вважають «новими обличчями». Під час передвиборчої кампанії працівники ферми масово писали коментарі на користь Анатолія Гриценка та Святослава Вакарчука.

Навіть невелика ботоферма оперує мільйонними бюджетами й платить зарплату в конвертах. Цей тіньовий ринок послуг сягає мільйонів доларів на рік.

Ботоферма, в якій працював Василь, була викрита та заблокована Facebook за два дні до презентації фільму-розслідування «Я — бот».

Поділитись: