Військова прокуратура та СБУ проводили досудове розслідування проти командира батальйону бойовиків «Сомалі» Михайла Толстих на прізвисько «Гіві».

Головна військова прокуратура України та СБУ проводили досудове розслідування проти командира батальйону «Сомалі» бойовиків самоназваної «ДНР» Михайла Толстих на прізвисько «Гіві», якого нещодавно було вбито в окупованому Донецьку.

Військова прокуратура вже передала обвинувальний акт до суду, а СБУ продовжує розшук бойовика. Про це йдеться у відповіді Генпрокуратури на запит Громадського.

Так, Головною військовою прокуратурою здійснювалось спеціальне досудове розслідування у кримінальному провадженні за кількома статтями, серед яких: скоєння теракту, ведення агресивної війни або агресивних воєнних дій, жорстоке поводження з військовополоненими або цивільним населенням, незаконне позбавлення волі або викрадення людини.

«Слідчими зібрані беззаперечні докази, на підставі яких Толстих обґрунтовано обвинувачується у тому, що він у період із травня 2014 року по січень 2015 року, будучи ватажком «Сомалі» терористичної організації «ДНР», організував поблизу Міжнародного аеропорту «Донецьк» імені Сергія Прокоф’єва терористичні акти проти військовослужбовців сил АТО, а також вчинив жорстоке поводження з полоненими українськими військовослужбовцями, в тому числі Ігорем Брановицьким», – йдеться у відповіді ГПУ.

Зауважується, що 13 вересня 2016 року обвинувальний акт стосовно Гіві передано до суду для проведення заочного засудження. Судовий розгляд триває.

Крім того, як вказують у Генпрокуратурі, слідчим відділом управління СБУ у Донецькій області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні проти Толстих за статтею про участь у воєнізованих формуваннях.

«Вказане кримінальне провадження зупинене у зв’язку з розшуком підозрюваного», – зауважили в ГПУ.

Нагадаємо, що 8 лютого командир батальйону бойовиків «Сомалі» Михайло Толстих, відомий за прізвиськом Гіві, був убитий в Донецьку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що відомо про вбитого в окупованому Донецьку бойовика Гіві.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: