Праворадикали заявили про закриття KFC у Будинку профспілок у Києві
ОНОВЛЕНО! Раніше у цій публікації у бекграунді було вказано, що «під час пожежі у Будинку профспілок, за різними оцінками, загинули до 50 людей». Ця інформація не відповідає дійсності, ми прибрали її з новими і оновили публікацію.
Праворадикальна організація С14 заявила, що заклад фастфуду KFC, який нещодавно відкрився у Будинку профспілок у Києві і викликав обурення у громадськості, припинив діяльність. Про це йдеться у заяві С14 у Telegram-каналі.
«KFC вже закрито, але винний орендодавець не покараний. Тому мали зустріч з керівництвом Федерації Профспілок України (ФПУ)», — повідомили у праворадикальній організації.
Зазначається що під час зустрічі із керівництвом Федерації сторони домовились, що «буде покарання та вибачення від особи, яка надала оренду КФС».
У Федерації профспілок підтвердили, що відбулась зустріч керівництва з Радою ветеранів АТО Києва та представниками С14 щодо врегулювання ситуації у Будинку профспілок.
Водночас Федерація прямо не повідомила про закриття закладу.
«Учасники зустрічі дійшли згоди в недоцільності відкриття розважальних закладів у будівлі, яка стала символом Революції Гідності. Було домовлено про зустріч найближчим часом для остаточного вирішення питання», — наголосили у ФПУ.
Нагадаємо, увечері 21 листопада члени праворадикальної організації С14 розмалювали фасад Будинку профспілок та принесли покришки, аби висловити протест проти відкриття KFC у будівлі. На місце прибула поліція, сталися сутички. Правоохоронці затримали шістьох людей та доставили їх до управління поліції. Невдовзі поліцейські встановили особи затриманих, зібрали пояснення та відпустили їх.
Адвокат Масі Найєм заявляв, що під час сутичок з активістами поліцейські застосовували спецзасоби, зокрема йому пирснули газовим балончиком в обличчя. Найєм розповів, що він приїхав до Будинку профспіок на прохання свого клієнта — координатора С14 Сергія Мазура. Захисник зазначив, що не знав про мету акції, а коли він вже приїхав, то «якась історія вже почалася».
Нагадаємо, пожежа у Будинку просфпілок сталась у ніч на 19 лютого 2014 року. Унаслідок пожежі загинули двоє людей — Олександр Клітинський та Володимир Топій. Їхні тіла були знайдені обгорілими, причину смерті через сильне пошкодження вогнем досі не встановлено. Водночас видимих насильницьких пошкоджень, колотих чи вогнепальних ран не виявлено.
Одразу після пожежі у мережі стала розповсюджуватись неправдива інформація про те, що нібито у Будинку профспілок загинули від 40 до 50 людей. Ця інформація не відповідає дійсності.
У ніч 19 лютого між учасниками Революції Гідності та спецпризначенцями «Беркуту» на Майдані також відбулись сутички.
21 листопада 2013 року на Майдані Незалежності люди вийшли на акції протесту після того, як тогочасна влада змінила політичний курс із проєвропейського на проросійський. Тоді в Україні почалася Революція Гідності. Того вечора на Майдані було близько 1500 людей, а до 24 листопада на головній площі країни зібралося понад 100 тисяч протестувальників.
Усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об'єднані в одну велику «Справу Майдану», яка нараховує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 91 людини (78 мітингувальників та 13 силовиків).
- Поділитися: