УКРАЇНА

Правозахисник назвав основні недоліки ухвалених змін до Конституції

УКРАЇНА/Правозахисник назвав основні недоліки ухвалених змін до Конституції
Зберегти
Вигляд

Зміни до Конституції України в частині правосуддя гальмує реформування прокуратури та затверджує монополію адвокатури. Про заявив правозахисник, виконавчий директор Української гельсінської спілки з прав людини Аркадій Бущенко.

За його словами, відповідно до змін, на державі залишається обов'язок забезпечувати захист громадян, однак право на це передано винятково адвокатурі.

«Держава має обов'язок і не має інструментів, а адвокатура – приватна корпорація, яка має права, але не має обов'язку захищати»,- сказав він.

Також помилкою він вважає включення прокуратури до системи правосуддя, тоді як вона є виконавчим органом.

«Згадка в Конституції дає їй сакрального статусу і гальмує будь-які реформи»,- сказав Бащенко.

За словами правозахисника, у документі забагато «відсилочних норм» - посилань на інші статті, а формулювання дають можливість для маніпуляцій.

«Завтра парламент під цю Конституцію може прийняти будь-який закон. Вчора він прийняв пусту оболонку», - сказав Бущенко.

Водночас, за словами Віктора Шишкіна, судді Конституційного суду у 2005-2015, самі зміни були ухвалені з порушенням Основного закону.

«У  Конституції записано, що вона не може бути змінена в умовах воєнного стану – за законом наявність цих умов не залежить чи оголошено воєнний стан. Якщо ми це робимо – ми даємо Путіну карт-бланш говорити, що він не агресор»,- заявив він.

У відповідь на запитання чому ж світова спільнота підтримала ці зміни, Шишкін заявив, що «світова спільнота продемонструвала низький професіоналізм у галузі права».

2 червня Верховна Рада 335 голосами ухвалила зміни до Конституції в частині правосуддя.

Проте у Верховній Раді двоє нардепів зареєстрували проект постанови про скасування змін. Без розгляду цього проекту голова Ради не має права підписувати ухвалені парламентом зміни.

Пов`язані новини
Політика
22 листопада 2018
Конституційний суд схвалив зміни до Конституції щодо інтеграції в ЄС та НАТО
Конституційний суд надав позитивний висновок щодо президентського законопроекту про внесення змін до Конституції про інтеграцію України до Євросоюзу та НАТО. Про це заявила представниця президента України у Верховній Раді Ірина Луценко.За таке рішення проголосували 14 суддів Конституційного суду, що становить більшість голосів. Таким чином, запропоновані зміни визначити такими, що відповідають чинній Конституції, тому вони можуть бути підтримані парламентом.Висновок стосувався відповідності законопроекту статтям 157 і 158 Конституції.Стаття 157 — «Конституція України не може бути змінена, якщо зміни передбачають скасування чи обмеження прав і свобод людини і громадянина або якщо вони спрямовані на ліквідацію незалежності чи на порушення територіальної цілісності України».Стаття 158 — «Законопроект про внесення змін до Конституції України, який розглядався Верховною Радою України, і закон не був прийнятий, може бути поданий до Верховної Ради України не раніше ніж через рік з дня прийняття рішення щодо цього законопроекту».Нагадаємо, комітет Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони підтримав ініційований президентом України Петром Порошенком проект змін до Конституції, якими закріплюється курс на європейську інтеграцію та вступ до НАТО.3 вересня Порошенко зареєстрував у Верховній Раді законопроект про зміни до Конституції щодо прагнення України до інтеграції в НАТО та Євросоюз.Про наміри зареєструвати такий законопроект Петро Порошенко заявив у День Незалежності України.Раніше в НАТО підтримали прагнення України до вступу в Альянс. За результатами саміту НАТО члени Альянсу підтримали Україну та закликали Росію вивести війська з Донбасу.10 березня НАТО визнало за Україною статус країни-аспіранта. Це означає, що Північноатлантичний альянс визнав прагнення України набути повноцінного членства в організації.Порошенко заявляв, що Україна планує вступити до НАТО у найближчі 10 років.Також Порошенко заявив, що Україна залишається в пріоритетах Північноатлантичного Альянсу і зовнішньої політики США. Таким чином президент прокоментував зустріч та спільну прес-конференцію американського президента Дональда Трампа та глави РФ Володимира Путіна.ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вступ до ЄС та НАТО — фундаментальні інтереси України — проект закону про нацбезпекуГенсек НАТО Єнс Столтенберг зазначив, що «двері для України відкриті, але треба виконати низку вимог».
ВажливоВажливо
Перевірено
Зберегти