Близько 60 громадян України були позбавлені волі за політичними мотивами на території Росії і окупованого Криму.

Українські правозахисники звернулися з відкритим листом до міністра закордонних справ Німеччини Зігмара Габріеля з проханням поставити перед урядом Росії питання про необхідність організації доступу лікарів з міжнародних організацій до українців, яких утримують в Росії і Криму з політичних мотивів.

Текст звернення оприлюднено на сайті «Центру громадянських свобод».

«На сьогодні близько 60 громадян України були позбавлені волі за політичними мотивами на території Росії і окупованого Криму. До більшості з них були застосовані тортури або нелюдське або таке, що принижує гідність, поводження, або покарання для вибивання помилкових визнань в діях, які вони не скоювали», — йдеться в повідомленні.

У тексті звернення повідомляється, що в'язні Кремля потребують медичної допомоги.

Стан здоров'я ув'язненого в Росії українського режисера Олега Сенцова погіршився. За словами його адвоката, через тривале переохолодження у Сенцова загострився ревматизм і почалися проблеми з серцем. Дмитро Штибліков після затримання схуд на 30 кг і доведений до дистрофії, Станіслав Клих втратив психічне здоров'я після пережитих тортур, Олександр Костенко через відсутність операції ризикує втратити зламану руку, Олександр Кольченко знаходився у лікарні з діагнозом «дефіцит ваги», Володимир Дудка фактично знаходиться на самолікуванні з виразкою шлунка.

Також, за повідомленням правозахисників, потребує медичної допомоги через втрату слуху і погіршення зору Арсен Джеппаров, Володимир Балух, у якого загострилися хвороби серця і нирок, 19-річний Павло Гриб, який по інвалідності має постійно приймати підтримуючі препарати.

Правозахисники нагадали про прийняту в 2012 році постанову уряду Росії N1466, якою були затверджені правила надання особам, яких тримають під вартою, медичної допомоги. У правилах передбачена можливість запрошення для проведення консультацій медиків-фахівців при неможливості надання медичної допомоги в установах кримінально-виконавчої системи.

26 листопада мати політв’язня Кольченка повідомила, що при зрості 190 сантиметрів він важить 62 кілограми.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile